Допомога з безробіття: як отримувати нарахування
В Україні отримати офіційний статус безробітного можна, вставши на облік в центр зайнятості. Реєстрація безробітних проводиться незалежно від зареєстрованого місця проживання або перебування.
Допомога з безробіття надається тільки тим громадянам, які отримали офіційний статус безробітного. За законом статус безробітного надається:
- особам працездатного віку до призначення пенсії, які через відсутність роботи не мають заробітку, готові та здатні приступити до трудової діяльності;
- особам, молодшим за 16 років, які працювали і були звільнені у зв’язку з припиненням або перепрофілюванням підприємств, скороченням кількості штату;
- інвалідам, які не досягли пенсійного віку та отримують пенсію за інвалідністю або соцдопомогу.
Як отримати допомогу з безробіття?
- Необхідно стати на облік в центрі зайнятості і отримати статус безробітного.
- Процедура взяття на облік на біржу праці та отримання статусу безробітного передбачає збір усіх необхідних документів та звернення до найближчого ЦЗ.
Порядок нарахування і виплати допомоги з безробіття
- Грошова допомога призначається з 8-го дня після реєстрації в державній службі зайнятості.
- Громадянам, які звільнені з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин або за порушення трудової дисципліни, грошові виплати з безробіття нараховуються лише на 91-й день.
Який розмір допомоги з безробіття
- Мінімальна сума допомоги з безробіття в Україні в 2019 році становить 610 гривень. Виплачується тим, хто за останній календарний рік має страховий стаж менше, ніж шість місяців.
- Безробітні, чий страховий стаж за останні 12 місяців до реєстрації на біржі праці перевищує 6 місяців, розмір виплат з безробіття розраховується у процентному співвідношенні до їх середнього доходу залежно від страхового стажу, але не менше від мінімального розміру допомоги з безробіття, встановленої для цієї категорії – 1630 грн.
finance.ua
Коментарі до матеріалу
Відсортовано: по часу за популярністю
Всього коментарів 3