Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Наслідки зниження облікової ставки НБУ

Редакція

31.05.2016 314 0 0

Фінансисти прогнозують до кінця літа ще 1-2 перегляди ставки.

Зниження Нацбанком з 27 травня облікової ставки з 19% до 18% виллється в зменшення прибутковості короткострокових депозитів населення і невелике зниження ставок по кредитах.

За вкладами терміном розміщення до 3 місяців відсотки можуть просісти пропорційно - на 1% річних. А ось за довгостроковими вкладами - зовсім незначно, оскільки банки зацікавлені в залученні депозитів на 12 місяців і більше.

Фінансисти не приховують, що на поточний момент їх ресурсна база головним чином складається з вкладів населення на 3-6 місяців, що створює їм проблеми.

Багато банків працюють з серйозними геп-розривами. Тобто залучають гроші фізосіб на 3-6 місяців, а кредити надають на 12 місяців. Це дуже погано для балансів, оскільки збільшує ризики ліквідності. Тому банки не ризикнуть відштовхувати осіб, готових в наш непростий час відкривати депозити строком на 12 місяців. Ними дорожать, і можуть не знижувати відсотки.

Згідно зі статистикою НБУ, з початку травня середня прибутковість 3-місячних гривневих депозитів скоротилася з 18,75% до 18,15% річних, а 12-місячних - з 19,93% до 19,65% річних.

Зв'язок між обліковою ставкою і вартістю депозитів населення пояснюють досить просто. Одночасно з обліковою ставкою буде автоматично знижуватися і прибутковість депозитних сертифікатів Нацбанку - з 17% до 16%. Саме в них, а не в нові кредити для реального сектора економіки, в останні пару років активно вкладається українська банківська система. А тому і прив'язує до них прибутковість залучених ресурсів.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали