Купівля будинку в селі. Оцінюємо інженерні питання
10.08.2017 330 0 0
Купуючи будинок в селі, потрібно оцінити, наскільки складно влаштувати в ньому нормальне інженерне забезпечення. Зазвичай, потрібні вода і туалет в будинку, економічне опалення, а також достатня потужність електричної мережі для обслуговування обладнання.
Проблеми сільських будинків
Найскладніший випадок, коли газових, водопровідних і каналізаційних мереж немає навіть поблизу. У такій ситуації в будинок може бути заведено тільки електрика, вода доставляється з колодязя на вулиці, опалення - пічне, а туалет являє собою вигрібну яму у дворі.
Навряд чи варто купувати такий будинок для постійного проживання навіть за малі гроші. Його модернізація потребує великих витрат і роботи доведеться виконувати дуже терміново.
Базові вимоги комфорту
Найчастіше зустрічаються старі будівлі, в яких частково створені умови для комфорту:
заведена вода з колодязя або свердловини, розташованих на ділянці;
обладнані туалет і ванна кімната;
каналізаційні стоки збирають в зливний ямі, що вимагає періодичного виклику асенізаторської машини.
Воду в таких ситуаціях зазвичай гріють колонкою або титаном, що працюють на твердому паливі або електриці. Іноді може бути встановлений газовий котел і змонтовані системи водяного опалення та підігріву гарячої води.
У такий будинок можна відразу заселитися і навіть замовити. Однак все одно з часом буде потрібна модернізація інженерного обладнання, перш за все для забезпечення його достатньої потужності і економічності експлуатації.
Вимоги до модернізації будинку
1. При модернізації системи водопостачання змінюють насос на сучасну насосну станцію, додають бойлер, оновлюють трубопроводи.
2. У систему каналізації краще вмонтувати септик або застосувати установку для автономної очистки стоків. Модернізацію водопостачання та водовідведення можна виконувати у міру надходження коштів.
3. Добре, якщо в будинок заведений газ: його можна використовувати і для опалення, і для приготування їжі. До недавнього часу газ був найбільш вигідним паливом, але він став дорожче, і якщо в будинку його немає, то можна і не проводити.
4. Твердопаливні котли вважаються найбільш економічними. Але для них необхідно мати окреме приміщення, якого може не виявитися в невеликому будинку і буде потрібно прибудова.
5. При установці електричного котла важливо, щоб виділена потужність лінії могла забезпечити його роботу разом з іншою побутовою технікою і насосом (вийде більше 7 кВт). Крім того, небезпечні відключення електрики. Тому електричний котел не найкраще рішення для сільського будинку.
6. Пічне опалення, яке ще широко поширене, екологічно, комфортно для відчуттів людини, але занадто багато роботи в експлуатації, нерівномірно обігріває будинок. Якщо в будинку влаштована якісна піч, її доцільно залишити, але доповнити водяним опаленням з установкою котла, що працює на газі або електриці. Піч допоможе економити газ або електрику, її можна використовувати для опалення і приготування їжі.
7. Електрика є в кожному будинку. Сучасне електрообладнання відрізняється економічністю, однак збільшення його кількості веде до підвищення споживаної потужності. Тому домашня електропроводка якщо не відразу, то з часом повинна бути перероблена:
потрібно замінити розетки,
поставити стабілізатор напруги (який буде берегти техніку),
наново виконати заземлення,
пробки бажано замінити сучасними УЗО,
можливо, буде потрібно збільшення виділеної на будинок потужності.
Будинок з котлом або без нього?
Котел, що працює на газі або твердому паливі і встановлений в будинку, можна експлуатувати і в подальшому. Однак якщо модель застаріла, з низьким ККД (що буває в більшості випадків), її раціональніше замінити на сучаснішу. У разі якщо будинок планується збільшити (наприклад влаштувати мансарду), котел також доведеться замінити на більш потужний. З урахуванням цього можна говорити з господарями про зниження вартості будинку.
Модернізацію опалювальної системи краще починати після зимівлі, яка покаже ефективність і економічність роботи обладнання, а також тепловий режим в приміщеннях. Можливо, зміни будуть потрібні мінімальні.
Джерело: http://superdom.ua/view/9780-pokupka-...
Коментарі до матеріалу