Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чому українцям почали блокувати карти?

26.02.2016

НБУ не требовал блокировать банковские карты украинцев Банкіри почали блокувати карткові рахунки українців, і останнім часом роблять це дедалі активніше. При цьому фінансисти закликають людей звикнути до цього - "заморозка" операцій за рахунком стане стандартною процедурою для наших банків.

Вони почнуть на практиці реалізовувати прийнятий ще в минулому році закон "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення". А також постанову Нацбанку №88, затверджене під нього 18 лютого 2016- го.

"Ніяких оголених відключень рахунків за формальними ознаками не буде. Банк буде зупиняти операції по рахунку тільки в двох випадках. Якщо мова йде про невластивих клієнту операціях: наприклад, на студентську картку, на яку раніше надходили невеликі суми стипендії, несподівано почнуть приходити гігантські грошові надходження . А також у разі, якщо мова буде йти публічних особистостей (наприклад, політичних діячів), які не пройшли процедуру ідентифікації, як того вимагає нове законодавство. Але зупинення операцій по картковому рахунку не відбуватиметься безапеляційно і в односторонньому режимі. як тільки банк це зробить, він обов'язково зв'яжеться з людиною і запросить його на зустріч, щоб з'ясувати призначення операції - потрібно буде дати пояснення. Якщо клієнт не захоче цього робити, то зможе забрати свої гроші готівкою або перевести в інший банк ", - пояснив голова правління банку" Хрещатик "Дмитро Гриджук.

На питання банків доведеться відповідати в письмовій формі і з підтверджуючими документами. Наприклад, якщо ви фрілансер, віддалено працює на іноземну компанію і вона відправляє вам зароблені гроші, то потрібно буде подати в банк копію трудового договору. А якщо відправляєте за кордон гроші за навчання дитини - копію контракту з навчальним закладом.

"Після вступу в силу нового законодавства в Україні почалося впровадження світової політики" Знай свого клієнта ". Вона довгі роки діє в США і в Європі, в яку ми йдемо. Її мета виявлення і зупинка сумнівних операцій або випадків фінансування злочинної діяльності. І якщо людина не відноситься до злочинного світу, то для нього нові правила стануть лише невеликим незручністю - один раз дасть пояснення банку, і продовжить проводити операції: наприклад, буде отримувати з-за кордону гроші за свою роботу ", - запевнив директор департаменту казначейства Євробанку Василь Невмержицький.

На розблокування карткового рахунку будуть йти лічені хвилини. "Клієнт надав пояснення з підтверджуючими документами, і ми тут же відновлюємо всі операції по рахунку. Все відбувається дуже швидко і логічно. Єдина безглуздість, яку до сих пір не змогли зрозуміти в банках - це, як крім стандартної ідентифікації публічної особи, можна вимагати у нього дані про все майно і задавати питання про його походження (як нас зобов'язав регулятор). Це невластива для фінансового сектора функція. Але вона не стосується широких мас громадян, а тільки великих державних діячів ", - зауважив Дмитро Гриджук.

Щоб справа не доходила до блокування рахунків, людям рекомендують заздалегідь звернутися в банк. "Якщо ви знаєте, що до вас на рахунок, по якому раніше проходили невеликі операції, надійде велика сума, то краще заздалегідь прийти у відділення і попередити про це. І тоді проблем не пропускатимуть", - сказав Василь Невмержицький.

НБУ не вимагав блокувати банківські карти українців

НБУ зобов'язав банки провести ідентифікацію своїх клієнтів, при цьому не вимагаючи блокування карток фізичних осіб.

Про це йдеться в роз'ясненні НБУ в соцмережі у відповідь на публікації в ЗМІ про те, що українські банки почали блокувати картки клієнтів за «дивні» доходи, посилаючись на вимоги регулятора, передає Хроніка.інфо з посиланням на УНІАН.

За інформацією НБУ, останнім часом громадяни стали отримувати листи від банків про необхідність проходження ідентифікації. Зокрема, банки просили протягом певного часу звернутися з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу, в відділення банку для проведення додаткового уточнення інформації.

«Ми розуміємо, що проходження ідентифікації вимагає від громадян України витрат певного часу. Однак це значний крок на шляху боротьби з шахрайством і відмиванням грошей. Будь ласка, поставтеся з розумінням до цього процесу », - йдеться в повідомленні НБУ.

Чинний в Україні закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» вимагає від банків регулярної ідентифікації клієнтів, що допомагає в боротьбі з схемними операціями та відмиванням коштів.

У липні 2015 року, відповідно до вимог оновленого закону, НБУ оновив своє Положення про здійснення банками фінансового моніторингу, встановивши вимогу до банків провести ідентифікацію своїх клієнтів до кінця 2015 року.

Джерело: http://glavnoe.ua/news/n261746

http://hronika.info/ekonomika/124341-...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали