План BEPS вже в дії: чого очікувати українським підприємствам?
Судячи з повідомлень Міністерства фінансів, опублікованих в ЗМІ, в найближчій перспективі наша держава має намір діяти в питаннях обміну податковою інформацією системно і рішуче.
Не секрет, що транснаціональні корпорації вибирають найбільш сприятливі для бізнесу податкові режими або офшори. У підсумку економіка країн недоотримує надходження в бюджет. Ця проблема не обійшла стороною і Україну. І ось 22.11.16 р. Україна подала заявку на вступ до BEPS-асоціації з 1 січня 2017 року.
Обов'язковий мінімальний стандарт для країни, що приєдналася до BEPS-асоціації, включає імплементацію наступних пунктів Плану:
- ефективну протидію агресивним податковим практикам із застосуванням принципу прозорості угод (склад учасників, інформація про бенефіціарів (кінцевих) одержувачів доходу), чому якраз і сприяє ефективний обмін податковою інформацією з іноземними державами як за запитами, так і в автоматичному режимі;
- запобігання зловживанням у застосуванні конвенцій про уникнення подвійного оподаткування;
- трансфертне ціноутворення. Обмін звітами між країнами;
- створення механізмів більш ефективного вирішення спорів.
Таким чином, План BEPS покликаний нівелювати подвійне «неоподаткування» доходів в різних країнах і вивід оподатковуваного прибутку в низькоподаткові юрисдикції.
Отже: нормативна база, пов'язана з імплементацією Плану BEPS в Україні, найближчим часом буде активно розвиватися.
Чого очікувати українським підприємствам, до чого готуватися українському бізнесу, які схеми роботи незабаром стануть неприйнятними або занадто ризикованими? Як впроваджується план BEPS в європейських країнах?
Відповіді на всі ці питання бухгалтера України отримають в рамках роботи на 11-му Українсько-балтійському бухгалтерському Конгресі, який відбудеться в Юрмалі з 23 по 27 червня 2017 року за участю експертів редакції «Баланс», міністерства фінансів України та представників Латвійських аудиторських компаній.
Більш детальна інформація та реєстрація на Конгрес на сайті та за номерами телефонів:
+38 (067) 544-07-32, +38 (095) 093-24-08
Коментарі до матеріалу