Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Відповіді на поширені запитання за результатами запуску Автоматизованої системи реєстрації гумдопомоги

05.12.2023

Мінсоцполітики повідомило про те, як минув запуск Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги. 

У цифрах: у системі зареєструвалось майже 500 користувачів, тобто отримувачів гуманітарної допомоги. Це були фонди, громадські організації, органи місцевої влади, бюджетні установи. Загалом, в Реєстрі вже більше 2 тисяч отримувачів. 

Нагадуємо, що наявність в Реєстрі – це обов’язкова умова для ввезення гуманітарної допомоги з-за кордону.  

За перший день було сформовано більше 120 даних про вантажі та понад 60 декларації для митного оформлення. 

Ураховуючи зворотній зв’язок від користувачів, Мінсоцполітики відповідає на найчастіші запитання, які виникали. 

1.Як завозити автомобілі для передачі військовим?  

Чинним законодавством передбачено, що передавати транспортні засоби можна тільки визначеним ч. 2 ст. 6 Закону від 22.10.1999 № 1192-XIV «Про гуманітарну допомогу» набувачам. Простими словами: для використання ЗСУ, Нацгвардії та іншими військовими формуваннями. 

Передавати автівку безпосередньо військовому у межах чинного законодавства не передбачено. Так було і до введення в дію нових правил обліку гуманітарної допомоги, так є і зараз. Натомість ухвалений Верховною Радою законопроєкт № 9111 таку можливість передбачає. Сподіваємось, що невдовзі його буде підписано Президентом і це питання буде врегульовано також. 

Наразі, щоб завезти авто, потрібно заповнити декларацію (паперову чи онлайн). У паперовій декларації варто в такому випадку вказати лише номер військової частини. Код ЄДРПОУ, номер отримувача з Реєстру та унікальний код гуманітарної допомогу у такому випадку не вказується. 

2. Чи можна подавати паперову декларацію?  

Так, можна. Ця можливість збережена до 1 квітня наступного року. Проте у декларації варто вказати номер отримувача гуманітарної допомоги, який був йому присвоєний під час реєстрації в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Цей номер (чотири цифри) стане доступним після реєстрації в Єдиному реєстрі. Як писали вище, завозити гуманітарну допомогу можуть лише отримувачі. 

Тобто організації варто один раз за допомогою КЕП керівника юридичної особи зайти в Реєстр, якщо раніше не були в ньому, отримати номер та далі вказувати постійно цей номер в паперових деклараціях. 

3.Чи обов‘язкове включення до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги з 01.12.2023? 

Так, тому що відповідно до законодавства завозити гуманітарку можуть лише отримувачі. Цей статус можна мати лише після включення до Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги. Раніше це робила окрема Робоча група при Мінсоцполітики, зараз – процес цифровізований. 

4. Чи може водій декларувати вантаж за паперовою декларацією? 

Так, але варто вказати код отримувача гуманітарної допомоги, про що вказували вище. 

Якщо вантаж везеться на військову частину – ознайомтесь з методичними рекомендаціями як заповнювати декларацію. 

5. Чи дійсний номер в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, якщо реєстрація була здійснена раніше (в період тестування/до початку тестування)? 

Якщо організація була в Реєстрі до початку тестування – тобто до 1 листопада 2023 року, її номер зберігається. Натомість всі дані, заведені в систему під час тестування (з 1 листопада до 28 листопада) не зберігаються. Тому всі, хто брав участь у тестуванні, мають провести реєстрацію в автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги. 

6. Чи обов‘язково мати КЕП юридичної особи чи це може бути КЕП фізичної особи?  

Використовувати необхідно лише КЕП керівника юридичної особи (або КЕП юридичної особи) адже отримувачами відповідно до законодавства можуть лише юридичні особи. Відповідно КЕП повинен бути лише юридичної особи, тобто організації. 

Урядовий портал 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали