Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Відпустили на волю з валютою

Редакція

20.06.2017 153 0 0

З 3 липня починає діяти спрощений порядок видачі фізособам індивідуальних ліцензій для інвестування за кордоном. Це передбачено Постановою правління НБУ №54 від 15 червня 2017 року »Про внесення змін до деяки нормативно-правових АКТІВ національного банку України".

І ось навесні 2017 року НБУ дозволив відкривати рахунки за кордоном без ліцензії. Але до сих пір перераховувати туди можна було тільки валюту, отриману із зарубіжних джерел (заробітки, спадщина тощо). І ось тепер - МОЖНА і зароблене в Україні зберігати за кордоном.

Інвестування фізосіб за кордон: що в підсумку, якщо коротко?

Реально можна відкрити рахунок, покласти на нього гроші, а потім використовувати їх на свій розсуд. Інвестувати валюту за кордон як-то інакше особливого сенсу немає - це буде видно з опису процедури отримання індивідуальної ліцензії.

І ще - не можна буде вкладати за кордон більше 50 тис доларів США в еквіваленті за календарний рік. Тобто реально купити хоч скільки-небудь пристойну квартиру за кордоном буде поодинці неможливо. А ось купити пакет акцій якої-небудь відомої компанії можна буде цілком, також можна буде заплатити за накопичувальний страховий поліс.

Переказувати гроші з підприємницького рахунку - заборонено. Але підприємець може перевести гроші на свій особистий рахунок і відправляти їх вже з нього.

Як це робиться

Крок N0

Перш за все доведеться відкрити рахунок у закордонному банку. Тільки потрібно врахувати, що далеко не скрізь раді клієнтам з-за кордону. У багатьох європейських країнах потрібно мати картку резидента, щоб відкрити рахунок в місцевому банку. Так що доведеться з'ясовувати деталі. Також доведеться з'ясовувати, наскільки тарифи і умови в місцевому банку комфортні для подальшого використання грошей. Ну і про податкові наслідки своїх дій теж потрібно поцікавитися заздалегідь. В ідеалі, якщо у країни, куди перераховуються гроші буде не тільки договір про уникнення подвійного оподаткування з Україною, а й податкові ставки не вище, ніж на Батьківщині. В цьому випадку не доведеться переплачувати за прибутковим податком за кордоном. А ось платити податок з зарубіжних доходів так чи інакше доведеться за ставкою 18%. Так як в Україні саме така ставка і якщо за кордоном вона виявиться нижче, доведеться доплатити будинку при декларуванні зарубіжних доходів.

Крок N1

Відкриваємо в українському банку валютний рахунок і кладемо на нього певну суму в валюті. Якщо грошей буде більше еквівалента 150 тис грн (тобто приблизно 5,5 тис доларів), банк може задати питання з приводу їх походження. Він просто зобов'язаний це зробити відповідно до норм законодавства про боротьбу з відмиванням брудних грошей. Питань не буде, якщо гроші знаходилися на банківському рахунку або декількох рахунках або в гривні, або у валюті.

Крок N2

Клієнтові доведеться показати своєму банку податкову декларацію або інші документи про отримані доходи - наприклад декларацію, яку подають в антикорупційні органи. Або документи про якусь угоду, в результаті якої клієнт отримав потрібну суму протягом звітного року, за яким ще не було подачі декларацій. Загалом, в будь-якому випадку доведеться чимось аргументувати наявність суми в валюті на своєму рахунку в українському банку.

Крім того, доведеться написати заяву про видачу е-ліцензії - це зробити найпростіше. Ну і доведеться пред'явити оригінали (ура! Можна і копії!) Документів, що пояснюють мету перерахування грошей. АЛЕ! Ці документи не потрібно подавати, якщо гроші перераховуються на власний рахунок громадянина України за кордоном. Затівати процедуру отримання ліцензії через кожного чиха - особливого сенсу немає. Значно простіше переводити гроші на свій рахунок за кордон, а вже з нього відправляти платежі за потрібними адресами.

Крок N3

Банк, в якому обслуговується одержувач ліцензії, повинен звернутися в НБУ із запитом про видачу індивідуальної е-ліцензії через автоматизовану Інформсистему «Реєстр індивідуальних ліцензій для виконання фізособами валютних операцій».

Крок N4

НБУ мало не автоматично повинен видати е-ліцензію - якщо всі подані клієнтом банку документи відповідають вимогам. Якщо рішення позитивне, то відповідний запис повинна бути внесена Нацбанком в «Реєстр ..».

Крок N5

Якщо ліцензія схвалена Нацбанком, банк повідомить про це свого клієнта і проведе операцію по перерахуванню коштів за кордон.

А що з цим далі?

Якщо гроші з кордоном на рахунку вже з'явилися, можна подумати про їх раціональне використання.

Інвестування фізосіб за кордон в нерухомість? Хороша ідея, але купувати доведеться в кредит, використавши перекладені коштів як перший внесок. Тому що за 50 тис доларів в Європі можна купити хіба що малогабаритну квартиру в не сильно багатій країні на зразок Чорногорії або Болгарії. Купити нерухомість відразу, зібравши гроші декількох членів сім'ї? Це реально, якщо їхні доходи дозволяють пояснити походження виведених з країни грошей.

Накопичувальне страхування життя - теж непогана ідея. Ліміту 50 тис доларів в рік більш ніж достатньо для цієї мети. Тільки доведеться ретельно вибирати компанію, так як ця інвестиція дуже надовго і потрібно бути впевненим у здоров'ї страховика.

Просто покласти на депозит? З точки зору безпеки - непогано. Прибутковість такої операції викликає скепсис - найчастіше вона нижче 1% річних у відповідній валюті.

Інвестиційний фонд або акції конкретної компанії - цілком можливе рішення. І цей показник може бути цікавою. Але і ризик там чималий, так що рішення про вибір об'єкта інвестування доведеться робити з дуже холодною головою.

Вкладення в власний бізнес за кордоном? А чому б і ні? По крайней мере, з'явилася можливість внести в статутний фонд створеного підприємства «білі» гроші. І тому не боятися питань про те, звідки взялася власність за кордоном.

Так чи інакше, українським громадянам відкрили інвестиційну кватирку за кордон.

Джерело: http://hyser.com.ua/business_and_fina...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали