Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Відпустили на волю з валютою

20.06.2017

З 3 липня починає діяти спрощений порядок видачі фізособам індивідуальних ліцензій для інвестування за кордоном. Це передбачено Постановою правління НБУ №54 від 15 червня 2017 року »Про внесення змін до деяки нормативно-правових АКТІВ національного банку України".

І ось навесні 2017 року НБУ дозволив відкривати рахунки за кордоном без ліцензії. Але до сих пір перераховувати туди можна було тільки валюту, отриману із зарубіжних джерел (заробітки, спадщина тощо). І ось тепер - МОЖНА і зароблене в Україні зберігати за кордоном.

Інвестування фізосіб за кордон: що в підсумку, якщо коротко?

Реально можна відкрити рахунок, покласти на нього гроші, а потім використовувати їх на свій розсуд. Інвестувати валюту за кордон як-то інакше особливого сенсу немає - це буде видно з опису процедури отримання індивідуальної ліцензії.

І ще - не можна буде вкладати за кордон більше 50 тис доларів США в еквіваленті за календарний рік. Тобто реально купити хоч скільки-небудь пристойну квартиру за кордоном буде поодинці неможливо. А ось купити пакет акцій якої-небудь відомої компанії можна буде цілком, також можна буде заплатити за накопичувальний страховий поліс.

Переказувати гроші з підприємницького рахунку - заборонено. Але підприємець може перевести гроші на свій особистий рахунок і відправляти їх вже з нього.

Як це робиться

Крок N0

Перш за все доведеться відкрити рахунок у закордонному банку. Тільки потрібно врахувати, що далеко не скрізь раді клієнтам з-за кордону. У багатьох європейських країнах потрібно мати картку резидента, щоб відкрити рахунок в місцевому банку. Так що доведеться з'ясовувати деталі. Також доведеться з'ясовувати, наскільки тарифи і умови в місцевому банку комфортні для подальшого використання грошей. Ну і про податкові наслідки своїх дій теж потрібно поцікавитися заздалегідь. В ідеалі, якщо у країни, куди перераховуються гроші буде не тільки договір про уникнення подвійного оподаткування з Україною, а й податкові ставки не вище, ніж на Батьківщині. В цьому випадку не доведеться переплачувати за прибутковим податком за кордоном. А ось платити податок з зарубіжних доходів так чи інакше доведеться за ставкою 18%. Так як в Україні саме така ставка і якщо за кордоном вона виявиться нижче, доведеться доплатити будинку при декларуванні зарубіжних доходів.

Крок N1

Відкриваємо в українському банку валютний рахунок і кладемо на нього певну суму в валюті. Якщо грошей буде більше еквівалента 150 тис грн (тобто приблизно 5,5 тис доларів), банк може задати питання з приводу їх походження. Він просто зобов'язаний це зробити відповідно до норм законодавства про боротьбу з відмиванням брудних грошей. Питань не буде, якщо гроші знаходилися на банківському рахунку або декількох рахунках або в гривні, або у валюті.

Крок N2

Клієнтові доведеться показати своєму банку податкову декларацію або інші документи про отримані доходи - наприклад декларацію, яку подають в антикорупційні органи. Або документи про якусь угоду, в результаті якої клієнт отримав потрібну суму протягом звітного року, за яким ще не було подачі декларацій. Загалом, в будь-якому випадку доведеться чимось аргументувати наявність суми в валюті на своєму рахунку в українському банку.

Крім того, доведеться написати заяву про видачу е-ліцензії - це зробити найпростіше. Ну і доведеться пред'явити оригінали (ура! Можна і копії!) Документів, що пояснюють мету перерахування грошей. АЛЕ! Ці документи не потрібно подавати, якщо гроші перераховуються на власний рахунок громадянина України за кордоном. Затівати процедуру отримання ліцензії через кожного чиха - особливого сенсу немає. Значно простіше переводити гроші на свій рахунок за кордон, а вже з нього відправляти платежі за потрібними адресами.

Крок N3

Банк, в якому обслуговується одержувач ліцензії, повинен звернутися в НБУ із запитом про видачу індивідуальної е-ліцензії через автоматизовану Інформсистему «Реєстр індивідуальних ліцензій для виконання фізособами валютних операцій».

Крок N4

НБУ мало не автоматично повинен видати е-ліцензію - якщо всі подані клієнтом банку документи відповідають вимогам. Якщо рішення позитивне, то відповідний запис повинна бути внесена Нацбанком в «Реєстр ..».

Крок N5

Якщо ліцензія схвалена Нацбанком, банк повідомить про це свого клієнта і проведе операцію по перерахуванню коштів за кордон.

А що з цим далі?

Якщо гроші з кордоном на рахунку вже з'явилися, можна подумати про їх раціональне використання.

Інвестування фізосіб за кордон в нерухомість? Хороша ідея, але купувати доведеться в кредит, використавши перекладені коштів як перший внесок. Тому що за 50 тис доларів в Європі можна купити хіба що малогабаритну квартиру в не сильно багатій країні на зразок Чорногорії або Болгарії. Купити нерухомість відразу, зібравши гроші декількох членів сім'ї? Це реально, якщо їхні доходи дозволяють пояснити походження виведених з країни грошей.

Накопичувальне страхування життя - теж непогана ідея. Ліміту 50 тис доларів в рік більш ніж достатньо для цієї мети. Тільки доведеться ретельно вибирати компанію, так як ця інвестиція дуже надовго і потрібно бути впевненим у здоров'ї страховика.

Просто покласти на депозит? З точки зору безпеки - непогано. Прибутковість такої операції викликає скепсис - найчастіше вона нижче 1% річних у відповідній валюті.

Інвестиційний фонд або акції конкретної компанії - цілком можливе рішення. І цей показник може бути цікавою. Але і ризик там чималий, так що рішення про вибір об'єкта інвестування доведеться робити з дуже холодною головою.

Вкладення в власний бізнес за кордоном? А чому б і ні? По крайней мере, з'явилася можливість внести в статутний фонд створеного підприємства «білі» гроші. І тому не боятися питань про те, звідки взялася власність за кордоном.

Так чи інакше, українським громадянам відкрили інвестиційну кватирку за кордон.

Джерело: http://hyser.com.ua/business_and_fina...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
28.06.2025
Які послуги Дії можуть використовувати компанії
Цифровізація – це стандарт, за яким уже працюють бізнес і установи. Паспорт – без сканів. Підпис – без ручки. Дані – без ручного введення.  Цифрові сервіси Дії вже інтегрували понад 25 000 бізнесів та установ. Вони ідентифікують клієнтів, підписують документи онлайн, пе...
27.06.2025
Особливості звільнення документів від легалізації та апостилювання
Звільнення офіційних документів від вимоги легалізації чи іншого додаткового посвідчення (апостиля) на підставі відповідних положень міжнародних договорів України не скасовує вимоги щодо надання засвідченого перекладу документа на офіційну мову держави, на території якої документ пред’являєтьс...
27.06.2025
Як працює програма компенсації 25 % вартості української сільгосптехніки
Програма діє відповідно до постанови КМУ від 01.03.2017 № 130 і є одним з інструментів реалізації політики «Зроблено в Україні», спрямованої на підтримку внутрішнього виробництва, локалізацію і розвиток промислового потенціалу. Більше за темою: Компенсація від держави за придбання ...
Кращі матеріали