Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані - з 1 січня 2020 року

19.10.2020 99 0 0

Відповідно до частини другої статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» у разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме: отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство з питань запобігання корупції шляхом подання відповідного електронного повідомлення до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування через власний персональний електронний кабінет.

З 1 січня 2020 року повідомлення про суттєві зміни в майновому стані подають не всі суб’єкти декларування.

Такі повідомлення до Реєстру декларацій подають лише:

  • службові особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище (зазначені в примітці до ст. 50 Закону України «Про запобігання корупції»);
  • особи, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків (перелік таких посад затверджує НАЗК).

Так, у 10-денний строк треба повідомляти не лише про отримання доходу або придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів, але й про здійснення видатку на таку суму.

Якщо дохід чи вартість майна в іноземній валюті, її слід перерахувати в гривні по офіційному курсу НБУ, що діяв на момент його отримання.

У разі отримання доходу членом сім’ї суб’єкта декларування, придбання ним майна або здійснення видатку на суму понад 50 прожиткових мінімумів – подавати  повідомлення про суттєві зміни в майновому стані не потрібно.

Також важливо пам’ятати, що на відміну від декларацій виправлені повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування до Реєстру не подаються. Отже, під час їх заповнення необхідно бути максимально зосередженим, або не допустити у ньому помилок, які в подальшому не можливо виправити.

dn.tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали