Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Особливості електронних договорів згідно Закону «Про електронну комерцію»

Редакція

31.03.2016 324 0 0

Без Інтернету зараз вже неможливо уявити собі багато сфер нашого життя і придбання товарів - не виняток. Обсяги торгівлі у всесвітній мережі ростуть. В Україні до покупок через Інтернет поки не долучилося лише літнє покоління, зате молодь і люди середнього віку активно освоїли онлайн-магазини України, ближнього і далекого зарубіжжя.

Важливим фактором подальшого розвитку Інтернет-торгівлі стало прийняття півроку назад Закону «Про електронну комерцію».

Давайте розберемося в особливостях врегулювання електронних угод.

Різновид таких угод - електронний договір - закон визначає як домовленість двох або більше сторін, спрямовану на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків, оформлену в електронній формі (тобто дистанційно і з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем). Електронний договір укладається і виконується в порядку, передбаченому Цивільним і Господарським кодексами України, а також іншими актами законодавства.

Учасниками відносин у сфері електронної комерції законом визнаються:

1) суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які реалізують товари, виконують роботи, надають послуги з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем;

2) покупці (замовники);

3) постачальники послуг проміжного характеру в інформаційній сфері;

4) органи публічної влади в частині виконання своїх функцій.

Закон визначає додаткові обов'язки продавця в електронній комерції: він повинен забезпечити прямий, простий, стабільний доступ до необхідної інформації про себе, про товар, про доставку, про особливості використовуваних платіжних інструментів, зобов'язаний забезпечити повну відповідність предмета договору кількісним і якісним характеристикам, оперативно підтвердити отримання замовлення покупця, зобов'язаний підтвердити вчинення електронної угоди (у формі електронного документа, квитанції, товарного чи касового чека, квитка, талона чи іншого документа) в момент вчинення правочину або в момент виконання продавцем договору. Таке підтвердження повинно містити відомості про умови та порядок обміну (повернення) товару, про порядок розірвання договору, про гарантійні зобов'язання і т.д.

Продавець, крім своїх основних цивільно-правових прав, також має право вимагати від іншої сторони відомості, без яких укладання і виконання зобов'язань за електронною договором неможливо.

Обсяг прав і обов'язків покупця (замовника робіт, споживача послуг) у сфері електронної комерції прирівнюється до статусу споживача, певного Законом України «Про захист прав споживачів».

Крім того, на нього покладаються обов'язки надати інформацію про себе, необхідну для: здійснення електронних угод, створення електронного підпису, ідентифікації в інформаційній системі підприємства електронної комерції (шляхом введення особою спеціального набору електронних даних), а також вчинення інших дій в даній системі. Перелік такої інформації може бути розширено за домовленістю сторін.

Детальніше читайте за посиланням.

Джерело: http://zib.com.ua/ru/122670-osobennos...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали