• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Опубліковані нові правила роботи колекторів в Україні

22.05.2020 436 0 3

НБУ опублікував Білу книгу «Майбутнє регулювання ринку факторингу», в якій в тому числі викладені правила роботи в Україні колекторських компаній.

Першою метою регулювання ринку факторингу є сприяння розвитку в країні класичної схеми торгового факторингу в якості інструменту швидкого і доступного фінансування, а також управління дебіторською заборгованістю для бізнесу.

Щоб досягти першої поставленої мети, НБУ має намір провести розширення і врегулювання джерел отримання фінансів факторингових компаній, надання їм можливості надавати додаткові послуги не фінансового характеру, а також здійснювати підтримку змін в законах щодо захисту прав факторів як кредиторів.

Друга мета полягає у встановленні вимог щодо дотримання ринкової поведінки колекторами і відмежування їх діяльності від ринку торгового факторингу.

У свою чергу факторингові компанії зобов'язані будуть надавати звіти за новими стандартами і реалістичні бізнес-плани, дотримуватися вимог щодо мінімальної капіталу і захисту прав споживачів. Крім того, керівники і власники компаній повинні будуть мати бездоганну ділову репутацію.

Щоб досягти другої мети, Нацбанк планує посилити контроль над колекторськими компаніями, зокрема щодо дотримання їх співробітниками стандартів доброчесної поведінки з мають заборгованість людьми.

bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали