Оприлюднено перелік банків-учасників валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу у IV кварталі 2016 року
03.11.2016 168 0 0
Національний банк України визначив перелік банків для участі у IV кварталі 2016 року у валютній інтервенції НБУ за новою формою - запит щодо найкращого курсу, яку регулятор планує вперше протестувати цього кварталу.
Така можливість передбачена Стратегією валютних інтервенцій НБУ на 2016-2020 рр. та постановою Правління Національного банку № 397 від 28 жовтня 2016 року "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України".
Учасників валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу Національний банк обирає за єдиним та прозорим принципом - обсяг операцій з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими учасниками міжбанківському валютному ринку та Національним банком. Кожного кварталу обираються 20 банків, які мали найбільший обсяг таких операцій у попередньому кварталі.
За цим принципом, до участі у цій валютній інтервенції у IV кварталі 2016 року було обрано 20 банків, які у III кварталі 2016 року мали найбільші обсяги операцій з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими учасниками міжбанківському валютному ринку та Національним банком.
До переліку банків-учасників валютної інтервенції увійшли:
ПАТ "Альфа-Банк"
ПАТ "Банк 3/4"
ПАТ "Банк Альянс"
ПАТ "Банк інвестицій та заощаджень"
ПАТ "КБ "Глобус"
ПАТ "Діамантбанк"
ПАТ "Креді Агріколь Банк"
АТ "ОТП Банк"
АТ "Ощадбанк"
Акціонерний банк "Південний"
ПАТ КБ "Приватбанк"
ПАТ "Промінвестбанк"
ПАТ "ПТБ"
ПАT "ПУМБ"
АТ "Райффайзен Банк Аваль"
ПАТ "Сбербанк"
ПАТ "Сітібанк"
АТ "Укрексімбанк"
АТ "УкрСиббанк"
Здійснення запиту щодо найкращого курсу відбуватиметься таким чином. Спочатку Національний банк здійснює у банків запит щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти через торговельно-інформаційні системи Блумберг та Рейтер. Отримавши пропозиції банків, Національний банк укладає угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.
Нагадаємо, відповідно до Стратегії валютних інтервенцій на 2016-2020 рр., Національний банк може здійснювати валютні інтервенції у чотирьох формах:
· валютний аукціон,
· інтервенція за єдиним курсом,
· запит щодо найкращого курсу,
· адресна інтервенція.
В той же час, із запуском валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу Національний банк продовжуватиме проводити інтервенції у формі валютного аукціону, у якій, як і раніше, зможуть брати участь всі банки-учасники міжбанківського валютного ринку.
Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...
Коментарі до матеріалу