Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оголошено збір інформації про наміри бізнесу щодо репатріації дивідендів

Редакція

29.04.2016 149 0 0

Національний банк України готується до скасування заборони на купівлю і перерахування іноземної валюти з метою повернення за кордон іноземному інвестору дивідендів, яка затверджена Постановою Правління НБУ № 140 від 03.03.2016 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України». З цією метою 26 квітня 2016 року регулятор надіслав банкам електронне повідомлення № 25-0005/36769 з проханням провести роботу з їх клієнтами для визначення їх намірів щодо повернення дивідендів за кордон.

Здійснити репатріацію дивідендів зможуть:

- іноземні інвестори (у випадку, коли такі операції здійснюватимуться з використанням інвестиційного рахунку);

- емітенти корпоративних прав/акцій/інвестиційних сертифікатів, за якими здійснюється виплата дивідендів (у випадку, коли сам емітент здійснює купівлю/перерахування іноземної валюти за кордон);

- депозитарна установа, що обслуговує рахунок в цінних паперах депонента-іноземного інвестора та забезпечує виплату за кордон дивідендів за цінними паперами. 

Кожна з зазначених осіб має обрати лише один уповноважений банк для проведення цієї операції. За спроби провести виплату дивідендів через декілька банків клієнт не буде допущений до цих операцій. 

Банки, в свою чергу, мають зібрати у клієнтів та надати Національному банку до 20 травня 2016 року таку інформацію:

- особа, що здійснюватиме купівлю/перерахування іноземної валюти з метою повернення за кордон дивідендів;

- уповноважений банк;

- період, за який виплачуються дивіденди, рік;

- загальна сума дивідендів, які підлягають поверненню за кордон іноземному(-им) інвестору(-ам), грн (для цілей заповнення форми перерахунок здійснюється за офіційним курсом гривні до іноземних валют, встановленим Національним банком на 26 квітня 2016 року).

На основі отриманих даних Національний банк розрообить графік та порядок репатріації дивідендів. Виплати дивідендів в іноземній валюті за кордон здійснюватимуться поступово протягом певного періоду.

Національний банку планує скасувати заборону на репатріацію дивідендів та оголосити відповідний графік і порядок після завершення другого перегляду Програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом.

Джерело: http://www.bank.gov.ua/control/uk/pub...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали