Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зразок заперечення на позовну заяву про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання

Редакція

06.11.2017 17341 0 0

Справа за позовом про стягнення аліментів на утримання дитини, що продовжує навчання. У позові відмовлено.

02 серпня 2016 р.

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

69063, м. Запоріжжя, вул. Дзержинського, буд. 6

 

Позивач:

____________ Мирослава Володимирівна

69095, м. Запоріжжя, вул. _______, ___, кв. _____

Тел. __________________

 

Відповідач:

 

 

 

Представник Відповідача:

 

Суддя:  Жукова О.Є.

Справа № 331/4154/16-ц

Провадження № 2/331/1048/16

_________ Андрій Костянтинович

02160, м. Київ, вул. ___________, буд. ___, кв. _____

Тел.: (063)576-83-85

 

__________________________

Адреса: ________________________

Тел.: ________________________

 

 

 

 

ЗАПЕРЕЧЕННЯ

на позовну заяву про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини,  що продовжує навчання

 

 

В провадженні Жовтневого районного суду м. Запоріжжя знаходиться цивільна справа за позовом ____________ Мирослави Володимирівни (надалі – Позивач) до ___________ Андрія Костянтиновича (надалі – Відповідач) про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини,  що продовжує навчання.

Відповідно до ст. 128 Цивільного процесуального кодексу України після одержання копій ухвали про відкриття провадження у справі і позовної заяви відповідач має право подати суду письмове заперечення проти позову із зазначенням доказів, що підтверджують його заперечення.

Відповідач користуючись своїм правом передбаченим ст. 128 Цивільного процесуального кодексу України подає до суду заперечення на позовну заяву, в яких заперечує заявлених вимог Позивача, вважає, що у задоволенні позову має бути відмовлено через його безпідставність, необґрунтованість, а також через те, що даний позов не підкріплений належними доказами, і ґрунтується виключно на припущеннях Позивача, без належного врахування всіх суттєвих обставин, що мають значення для вирішення спору та бажанні отримати незаконну матеріальну вигоду.

 Правовідносини, що є предметом спору між сторонами у справі, регулюються сімейним законодавством України.

Відповідно до Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">ст.199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Лише за наявності усіх передбачених Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">ст.199 СК України умов, суд за приписами ст.ст.Про музеї та музейну справу " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">200Таблиця 5Вимірювання фізико-хімічного складу і властивостей речовин " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">182 СК України має визначити розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів, при такому визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина та інші обставини, що мають істотне значення.

Відповідач ___________ Андрій Костянтинович працює державному підприємстві МО України «Київське управління механізації та будівницва» на посаді комірника з 01 жовтня 2013 року (Наказ № 111 від 01.10.2013 р.), на посаді менеджера з 01.09.2014 року (Наказ № 75 від 01.09.2014р.) по теперішній час. З довідки про місце роботи та заробітну плату вбачається, що його середній заробіток за останні два місяці 2016 року складає 1 115, 45 грн. В позовній заяві позивач вказує, що у відповідача перед нею наявна заборгованість по сплаті аліментів на неповнолітню дитину. Окрім того, з довідки, (копію якої надає відповідач) вбачається що утримані аліменти перераховані ____________ Мирославі Володимирівні в повному обсязі, тобто заборгованості по аліментах на неповнолітню дитину у відповідача перед позивачем немає (копія довідки додається – додаток № 1). Окрім того на утриманні ____________ Андрія Костянтиновича перебуває його малолітній син – ___________ Владислав Андрійович 02 лютого 2012 року народження (копія свідоцтва про народження додається – додаток № 2). Тобто позивач вводить суд в оману вказуючи про наявність заборгованості перед нею з боку відповідача по сплаті аліментів та нічим не підтверджує вказану у позові обставину.

Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених Про державну статистику " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">ст. 61 ЦПК України, відповідно до Про автомобільний транспорт " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">ст. 60 ЦПК України. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Докази не можуть ґрунтуватися на припущеннях.

Офіційна заробітна плата відповідача є єдиним достеменно встановленим джерелом його доходів, позаяк жодних доказів щодо будь-яких інших доказів таких джерел в матеріалах справи немає. Такий встановлений розмір єдиного щомісячного доходу відповідача в сумі 1115, 45 грн. підтверджує його доводи на заперечення позовних вимог щодо об'єктивної відсутності у нього можливості надавати матеріальну допомогу у виді аліментів на утримання повнолітнього сина, який навчається, та, з врахуванням того, що на утриманні відповідача перебуває малолітня дитина, він є значно меншим від встановлених у державі мінімального розміру заробітної плати та прожиткового мінімуму для повнолітньої працездатної особи.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» N3, від 15.05.2006 вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров'я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених Про державну статистику " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">ст. 61 ЦПК України, відповідно до Про автомобільний транспорт " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">ст. 60 ЦПК України. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Докази не можуть ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">ст. 58 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Відповідач вважає, що вимога позивача про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, який навчається, саме на її користь не доведена позивачем жодними належними допустимими доказами на підтвердження фактичного самостійного її матеріального утримання сина. Позивач не навела ніяких доказів того, що відповідач може надавати матеріальну допомогу.

Окрім того, відповідач просить суд прийняти до уваги такі обставини:

  • стягнення аліментів не повинно погіршувати становище іншого порівняно зі становищем одержувача аліментів.
  • відсутність у відповідача об'єктивної змоги надавати матеріальну допомогу на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання. Оскільки така спроможність за приписом Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">ст. 199 СК України є обов'язковою умовою для покладення на батька обов'язку утримувати повнолітнього сина, який продовжує навчання, а відсутність такої можливості зумовлює про необхідність відмовити у задоволенні позову про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання, за безпідставністю позовних вимог. Такої ж позиції притримаються і суди в своїх рішеннях зокрема: Вищий спеціалізований суд України з розгяду цивільних і кримінальних справ по справі № 6-8893ск16 від 30 березня 2016 року, де суд чітко зазначив: «Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції, з висновками якого погодився й суд апеляційної інстанції, обґрунтовано виходив із того, що відповідач не має можливості надавати майнову допомогу своєму повнолітньому сину…., який продовжує навчання, оскільки на утриманні відповідача перебувають малолітня дитина та дружина, яка не працює у зв’язку знаходженням у відпустці по догляду за дитиною…» Крім того в Ухвалі вказано, що повнолітня дитина навчається за рахунок коштів державного бюджету і отримує стипендію щомісячно (Роздруківка ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ додається – додаток № 3). Ситуація по даній справі є ідентичною повнолітній син сторін по справі навчається на бюджетній формі навчання, як вбачається із довідки доданої до позовної заяви та отримує стипендію.

Згідно ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Згідно ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Відповідно до Про внесення змін до наказуМіністерства юстиції Українивід 14 жовтня 2011 року № 3178/5 " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">ст. 198 СК України надання допомоги повнолітнім дітям можливо за умови, якщо батьки дитини можуть надавати таку допомогу.

На підставі наведеного, враховуючи, що відповідач має на утриманні малолітню дитину, щомісячну заробітну плату у розмірі 1 115, 45 грн., отже, відповідач не має матеріальної можливості сплачувати аліменти на утримання повнолітнього сина. За таких обставин позовні вимоги є необгрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

 

Отже, враховуючи вищенаведене, та положення ст.ст. 44, 60, 128 Цивільного процесуального кодексу України; ст. ст.  141, 182, 189, 198-200 Сімейного кодексу України, -

 

ПРОШУ СУД:

  1. Взяти до уваги ці заперечення проти позовної заяви при розгляді справи № 331/4154/16-ц за позовом ____________ Мирослави Володимирівни до ______________ Андрія Костянтиновича про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини,що продовжує навчання.
  2. В задоволенні позовної заяви __________ Мирослави Володимирівни до ___________ Андрія Костянтиновича про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини,що продовжує навчання - відмовити повністю.

 

Додатки

  1. Довідка про місце роботи та про розмір заробітної плати.
  2. Свідоцтво про народження.
  3. Роздруківка Ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 30 березня 2016 року.
  4. Копія довіреності на представництво інтересів відповідача.

Представник Відповідача ________________________ ________________

 

Посилання на судове рішення:

 

http://reyestr.court.gov.ua/Review/61633227

 

 

 

 

Текст судового рішення:

 

                                                                        

Справа № 331/4154/16-ц

Провадження 2/331/1048/2016

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 вересня 2016 року Жовтневий районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді: Жуковій О.Є

при секретарі: В.С. Пакуло, Н.С. Карнаух, М.О. Бойко

за участю позивача: ОСОБА_1

представника позивача : ОСОБА_2

представника відповідача: ОСОБА_3

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини, що продовжує навчання ,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом , в якому просив стягнути з ОСОБА_4 на її користь аліменти на утримання сина ОСОБА_5 в розмірі 1399,00 гривень щомісячно з 15 червня 2016 року до закінчення навчання чи до досягнення 23 річного віку.

Позовні вимоги ОСОБА_1 обгрунтувала тим, що відповідач є батьком її сина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. На теперішній час син проживає з нею , є студенком 3 курсу денної форми навчання Економіко-правничого коледжу ЗНУ, через що потребує матеріальної допомоги. Відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання сина, має заборгованість з аліментів. Оскільки на травень 2016 року прожитковий мінімумум складає 1399 гривень, вважає, що зазначена сума підлягає стягненю з відповідача.

В судовому засіданні позивачка та її представник позовні вимоги підтримали, наполягали на задоволенні позову.

Відповідач позовні вимоги не визнав в повному обсязі, пославшись на те, що він не має можливості надавати матеріальну допомогу на утримання сина. В подальшому відповідач ОСОБА_4 до судового засідання не з»явився, через що справу розглянуто у його відсутність за участю його представника.

Представник відповідача позовні вимоги не визнала в повному обсязі, пославшись на те, що з огляду на матеріальне становище , наявність малолітньої дитини, стан здоров»я ОСОБА_4 , останній не має можливості надавати матеріальну допомогу на утримання сина. Також, представник відповідача зазначила, що ОСОБА_5 закінчив коледж 30.06.2016 року , а отже втратив право на отримання матеріальної допомоги, крім того, з огляду на те, що на теперішній час в суді існує спір щодо позбавлення відповідача батьківських прав стосовно ОСОБА_5, то відсутні підстави для покладення на особу, яка позбавлена батьківських прав, обов»язку утримання повнолітньої дитини.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи , приходить до наступних висновків.

Так, судом встановлені наступні обставини та відповідні ним правовідносини.

Згідно зі Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">ст.199 Сімейного Кодексу України якщо повнолітні дочка, син подовжують навчання і у звязку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобовязані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу . Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.

Відповідно до Про музеї та музейну справу " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі або у частці від заробітку платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених в Таблиця 5Вимірювання фізико-хімічного складу і властивостей речовин " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">ст. 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітнім дочкою, сином.

     Зі свідоцтва про народження ОСОБА_5        , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 7) , вбачається, що його батьком  є ОСОБА_4    - відповідач по справі, а матір?ю ОСОБА_1В .

На теперішній час ОСОБА_5 проживає з позивачкою, що підтверджується актом обстеження умов проживання від 31.03.2016 року , крім того зазначена обставина визнана відповідачем.

ОСОБА_5 відповідно до довідки від 14.09.2016 року № 01-21/1809 є студентом 4 курсу освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст денної форми навчання ЕПК ЗНУ спеціальності розробка програмного забезпечення держбюджетної основи, термін закінчення навчання 30.06.2017 року .

З огляду на зазначене, посилання представника відповідача на те, що ОСОБА_5 закінчив коледж 30.06.2016 року, судом не приймаються до уваги, оскільки згідно листа ЕПК ЗНУ , у довідці, виданій на запит адвоката була технічна помилка.

Як встановлено в ході розгляду справи, ОСОБА_1 працездатна, офіційно не працює, син ОСОБА_5  навчається за бюджетні кошти, однак за період з січня 2016 року стипендію не отримував за результатами сесії (а.с.48).

Також, з матеріалів справи вбачається, що відповідач ОСОБА_4 працює на ДП МО України «Київське управління механізації і будівництва» на посаді комірника.Його заробітна плата за травень-липень 2016 року склала 1102,50 гривень, при цьому з вказаної заробітної плати здійснюється відрахування аліментів та заборгованості по аліментах за попередні періоди (а.с.45).

ОСОБА_4 відповідно до консультаційного висновку страждає на гіпертоничну хворобу 2 стадії, 2 ступеню, має захворювання щитовидної залози (а.с.64-67), має на утриманні малолітнього сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.39).

Таким чином , аналіз норм ст. ст. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">199,Про музеї та музейну справу " target="_blank" title="Сімейний кодекс України; нормативно-правовий акт № 2947-III від 10.01.2002">200 СК України у сукупності з встановленими в судовому засіданні фактичними обставинами справи, дають суду підстави дійти до висновку, що з огляду на отриманий дохід , стан здоров»я, наявність  на утриманні малолітньої дитини, відповідач позбавлений можливості надавати матеріальну допомогу на утримання сина, який за умови успішної здачі сесії не позбавлений права на отримання стипендії .

Враховуючи вищевикладене , суд приходить до висновку , що в задоволенні позовних вимог слід відмовити, оскільки судом встановлено відсутність можливості у відповідача надання матеріальної допомоги повнолітньому сину. При цьому доводи позивача про те, що ОСОБА_4 має набато більший дохід, не підтверджені будь-якими доказами .

Керуючись ст. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">10,Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">11, Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">209, Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">212,Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">214,Розділ II. СИСТЕМА ФІНАНСОВОГО МОНІТОРИНГУ " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">215, Розділ IV. ЗУПИНЕННЯ ФІНАНСОВИХ ОПЕРАЦІЙ " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">217, Розділ V. ЗАВДАННЯ, ФУНКЦІЇ ТА ПРАВА СПЕЦІАЛЬНО УПОВНОВАЖЕНОГО ОРГАНУ " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">218, Про затвердження Порядку проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">224-226 Про затвердження Порядку проведення перевірок Державною службою фінансового моніторингу України суб’єктів первинного фінансового моніторингу " target="_blank" title="Цивільний процесуальний кодекс України; нормативно-правовий акт № 1618-IV від 18.03.2004">ЦПК України, суд ,-

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дитини, що продовжує навчаннявідмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя:

28.09.2016

 

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали