Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Оприлюднено перелік банків-учасників валютної інтервенції у I кварталі 2017 року

Редакція

08.01.2017 119 0 0

Національний банк України визначив перелік банків для участі у I кварталі 2017 року у валютній інтервенції НБУ за новою формою - запит щодо найкращого курсу, запровадження якої передбачено Стратегією валютних інтервенцій на 2016-2020 рр.

За оновленими критеріями відбору банків для участі у такій формі валютної інтервенції, які набули чинності з 6 січня 2017 року, у запиті щодо найкращого курсу зможуть брати участь 20 банків, які за підсумками попереднього кварталу мають найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку. Цей загальний рейтинг розраховується на основі місця банку в кожному з трьох складових рейтингів, побудованих за трьома прозорими критеріями:

·      обсяг операцій банку з купівлі та продажу іноземної валюти з іншими суб’єктами ринку та Національним банком (питома вага місця в цьому рейтингу в обрахунку загального рейтинга становить 50%),

·      обсяг операцій банку з клієнтами з купівлі та продажу безготівкової іноземної валюти (питома вага місця в цьому рейтингу - 30%),

·      обсяг активів банку (питома вага місця в цьому рейтингу - 20%).

За цим принципом до переліку банків-учасників валютної інтервенції у І кварталі 2017 року увійшли:

ПАТ "АЛЬФА-БАНК"

ПАТ "БАНК ІНВЕСТИЦІЙ ТА ЗАОЩАДЖЕНЬ"

ПАТ "ВТБ БАНК"

ПАТ "ДІАМАНТБАНК"

ПАT "ІНГ Банк Україна"

ПАТ "КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК"

АТ "ОТП БАНК"

АТ "Ощадбанк"

ПАТ КБ "ПРИВАТБАНК"

Акціонерний банк "Південний"

АТ "ПРОКРЕДИТ БАНК"

ПАТ "Промінвестбанк"

ПАT "ПУМБ"

АТ "Райффайзен Банк Аваль"

ПАТ "СБЕРБАНК"

ПАТ "СІТІБАНК"

АБ "УКРГАЗБАНК"

АТ "Укрексімбанк"

АТ "УкрСиббанк"

ПАТ "УКРСОЦБАНК"

Нагадуємо, здійснення запиту щодо найкращого курсу відбуватиметься таким чином. Спочатку Національний банк здійснює у банків запит щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти через торговельно-інформаційні системи Блумберг та Рейтер. Отримавши пропозиції банків, Національний банк укладає угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.

Перевагою нової форми валютної інтервенції є швидкість її застосування, а отже, вона є найбільш ефективним інструментом для згладжування функціонування міжбанківського валютного ринку. В той же час, із запуском валютної інтервенції у формі запиту щодо найкращого курсу Національний банк продовжуватиме проводити інтервенції у формі валютного аукціону, яка є найбільш вдалою формою інтервенцій для накопичення міжнародних резервів. У валютних аукціонах, як і раніше, зможуть брати участь всі банки-учасники міжбанківського валютного ринку.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали