Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Новий закон про ЖКГ: за що будуть платити споживачі

Редакція

13.11.2017 485 0 0

Боятися коштує не пені за затримку оплати, а відключення комунальних послуг.

Всі послуги, що отримує будь-який мешканець житлового приміщення, закон поділив на два види: житлові і комунальні. Поставка газу, енергії, води, тепла, а також відведення води і вивезення сміття - це комунальні послуги.

Надавати такі послуги будуть виконавці комунальних послуг. Мається на увазі, структури за типом Київенерго, якщо мова йде про електрику, або Київводоканал, якщо це поставка і відведення води.

З усіма виконавцями треба укладати договори про надання комунальних послуг. Такі договори можна укладати в індивідуальному порядку, тобто кожен споживач комунальних послуг підписує з кожним із виконавців окремий договір.

Законодавець вирішив, що такий варіант договору не дуже зручний для виконавця: зайві витрати на укладання індивідуальних договорів, розподіл обсягів послуг між споживачами, стягнення плати за використані комунальні послуги.

Тому Закон для індивідуальних споживачів вводить плату за абонентське обслуговування. Граничні розміри такої плати будуть встановлені Кабміном. Крім того, індивідуалісти також будуть платити плату за обслуговування і поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку.

Якщо не хочеться платити додаткову плату, можна укласти колективний договір. Це коли мешканці будинку приймають рішення укласти один спільний договір з виконавцем, а не кожна квартира окремо. При цьому такий колективний договір є обов'язковим для виконання кожним власником житла.

Однак треба мати на увазі, що заощадивши на додатковій платі виконавцю послуг, споживачі за колективним договором самостійно і за свій рахунок будуть зобов'язані здійснювати обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку.

В цей же час, споживачі за індивідуальним договором будуть платити тільки за капітальний ремонт, тому що за поточний ремонт і за обслуговування вони заплатять у вигляді щомісячних платежів за індивідуальним договором.

Споживач, який відмовився укладати договір з виконавцем комунальних послуг, все одно повинен буде заплатити за фактично спожиті послуги. Більш того, виконавець має право відключити комунальні послуги споживачу, який необґрунтовано відмовився підписувати з ним договір (ст. 13 Законопроекту).

Вартість комунальних послуг визначається сторонами в договорі, проте якщо ціна регулюється державою, то воно і визначать вартість послуги. Тобто, все залежить від виду комунальної послуги.

Другий вид ЖКП, це житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. До житлових відноситься 3 типи послуг. По-перше, це утримання спільного майна будинку, а саме прибирання приміщення та прибудинкової території, санітарно-технічні роботи, обслуговування внутрішньобудинкових систем, утримання ліфтів та інше.

По-друге, поточний ремонт спільного майна будинку. По-третє, покупка енергії для функціонування спільного майна.

Житлові послуги надаватиме управитель багатоквартирного будинку. Один з власників квартири, якого уповноважили всі інші власники в будинку, буде зобов'язаний укласти договір з управителем багатоквартирного будинку.

Якщо мешканці не зібралися і не вибрали жодного уповноваженого на підписання договору, ні самого управителя, з яким мешканці хочуть укласти договір, за них це зробить місцева влада. Таким чином, управитель буде обраний не мешканцями будинку, а договір від імені будинку буде підписаний представниками органів місцевої влади.

Вартість послуг з управління визначається в договорі, якщо він підписаний уповноваженою власником квартири. А якщо управителя вибрала на конкурсі місцева влада, то ціна його послуг відповідає пропозиції переможця на конкурсі.

Відповідальність за невиконання умов договору.

Не важливо, комунальні це послуги, або житлові. У разі затримки плати, за кожний день прострочення нараховується пеня в розмірі 0,01% заборгованості. Це 3,6% річних. Не так багато, але це не все.

Так, виконавець комунальних послуг, в разі несплати, може направити споживачеві попередження. Якщо протягом 30-ти днів з моменту отримання такого попередження, споживач не погасить заборгованість, виконавець має право припинити надавати комунальні послуги боржнику.

Однак є винятки. Електрика і природний газ не можуть перестати поставлятися споживачеві.

Виконавець і управитель теж зобов'язані сплатити штрафи і пеню, а також зробити перерахунок вартості своїх послуг, якщо такі послуги не надавалися, або поставлялися не в повному обсязі, або поганої якості. Однак розміри таких штрафів новим законом не передбачені.

Хто відсутній вдома, той не платить.

Відповідно до ст. 7 нового закону, якщо людина більше 30 днів відсутня в приміщенні і, відповідно, не користується комунальними послугами, він може не платити за такі послуги. Але тут знадобиться документальне підтвердження факту відсутності. Крім того, це правило не діє на плату за поставку теплової енергії.

Джерело: http://sud.ua/ru/news/laws/110767-nov...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали