Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нові подробиці пенсійної революції в Україні

Редакція

17.03.2017 96 0 0

Вже через кілька місяців в Україні представлять проект нової пенсійної реформи. Під час погодження оновленого меморандуму з МВФ нововведення у пенсійній сфері стали «каменем спотикання».

У фінальній версії документа прибрали пункт, згідно з яким накопичувальний рівень пенсійної системи запрацює тільки після ліквідації дефіциту Пенсійного фонду (ПФ). Кілька тижнів тому прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив про те, що «дірку» в ПФ «залатають» тільки через чотири роки, проте обов'язкові накопичення «на старість» планують запровадити вже в наступному році. Було з'ясовано, як життя українців зміниться після реформи пенсійної системи.

Пенсійна система «без вікон і дверей»

Пенсійна система України, згідно з чинним законом, повинна складатися з трьох рівнів. Повноцінно працює тільки перший – солідарний. Діє так званий «договір поколінь». Працюючі українці сплачують єдиний соціальний внесок (ЄСВ), гроші потрапляють в Пенсійний фонд і перерозподіляються між пенсіонерами.

Другий рівень системи (обов'язковий накопичувальний) безуспішно намагаються запустити вже багато років. Останній раз «масштабну реформу», яка передбачала запуск другого рівня, проводив у 2011-му на той момент віце-прем'єр Сергій Тігіпко. Однак, з того моменту ситуація з пенсійною системою тільки погіршилася: другий рівень так і не запрацював, а дефіцит солідарної системи досяг рекордних 140 мільярдів гривень. Сама накопичувальна система передбачає, що частину своєї зарплати українці будуть перераховувати на індивідуальний рахунок. Зібрані кошти можна буде витратити по досягненню пенсійного віку.

Третій рівень – приватні пенсійні фонди – поки ще тільки розвивається. З 16 мільйонів офіційно працюючих українців (дані Мінсоцполітики), які потенційно могли б віддавати частину зарплати в приватні фонди, цією можливістю скористалися лише близько мільйона чоловік.

У новому уряді за реформування пенсійної системи взявся віце-прем'єр Павло Розенко. Діючу систему чиновник порівнює з недобудованим будинком – без даху, вікон і дверей. Вже через кілька місяців Кабмін обіцяє представити свій варіант «реконструкції недобудованого будинку».

Так було виписано законодавство, що пенсія повинна складатися з трьох частин, до 60% – солідарний рівень, 30% – накопичувальний, 10% – приватні фонди. І коли ми говоримо: давайте обмежимося солідарною системою, тоді ми повинні визнавати, що наш ресурс – 60% від можливого.

Детальніше: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали