Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нові податки на посилки і багаж в Україні: подробиці

Редакція

24.01.2018 496 0 0

Покупки товарів за кордоном - практика, дуже поширена в Україні. Нещодавно Верховна Рада підтримала ініціативу про введення податку на товари, які українці так чи інакше отримують з-за кордону. За ввезені покупки вартістю вище 500 євро вже доведеться додатково платити, а ось посилки поки можна отримувати в необмеженій кількості.

Верховна Рада обмежила в грудні безмитне ввезення і пересилання товарів в Україну. Але через кілька тижнів стало відомо, що обмеження на отримання посилок українцям відстрочили ще на рік. Тільки з 1 січня 2019 року пересилання товарів з-за кордону для фізосіб буде обмежена трьома посилками в місяць сумарною вартістю до 150 євро. А починаючи з четвертої посилки буде обкладатися ПДВ (20%), митом (10%) і акцизом (для деяких категорій товарів). Причому податок доведеться заплатити, навіть якщо товар в четвертій посилці буде коштувати всього кілька євро. Поки українці можуть отримувати необмежену кількість посилок вартістю до 150 євро кожна. Якщо посилка коштує більше - одержувач оплачує ПДВ, мито і для певної групи товарів - акциз за суму, яка перевищує 150 євро.

Правда, відстрочка мит не торкнулася самого ввезення товарів в багажі. За новими нормами, його сума не може перевищувати 500 євро (в аеропортах 1000 євро), а вага - 50 кг. Це буде діяти для тих, хто був відсутній в країні більше доби і в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин. При більш частому перетині кордону без податків можна ввезти товарів лише на 50 євро.

За даними дослідження GfK, у структурі онлайн-покупців близько 43% замовляли товари з інших країн за рік. За останні п'ять років число таких покупців зросла майже в два рази. В середньому, на одного українця на рік припадає 12-13 зарубіжних посилок. Середня вартість таких покупок близько 1290 грн.

Але можливістю купити іноземну товар на більш вигідних умовах користуються не тільки для особистих потреб, а й для ведення бізнесу, який далекий від законності. З числа респондентів, які купували що-небудь на зарубіжних сайтах за останній рік, 94% робили це для особистого користування, 15% - для подальшого перепродажу.

Детальніше: http://veroyatno.com.ua/economics/nov...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали