Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нотаріальна палата опублікувала інформацію щодо розрахунків за договором купівлі-продажу

Редакція

17.01.2018 328 0 0

Нотаріальна палата України на своєму сайті опублікувала інформаційний лист, в якому роз'яснюється процедура проведення розрахунків між фізособами за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Комісія НПУ по аналітично-методичного забезпечення нотаріальної діяльності вказала, що відповідно до ЦК України розрахунок між фізособами, який не пов'язаний з вчиненням підприємницької діяльності, може проводиться в готівковій та безготівковій формах за допомогою розрахункових документів у електронному або паперовому вигляді.

Граничні суми для розрахунку готівкою встановлюються Національним банком України.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі до 50 тисяч гривень включно.

Платежі на суму, що перевищує 50 тисяч гривень, здійснюються шляхом:

    переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок;

    внесення і/або переказу коштів на поточні рахунки (в тому числі на депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок в національній валюті).

Нотаріальна палата України звертає увагу на наступні пункти:

Дія Положення поширюється на всі договори купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

При цьому договір може підлягати нотаріальному посвідченню як в силу імперативної законодавчої норми, так і за домовленістю сторін.

Також не має значення предмет договору купівлі-продажу.

Однак відповідно до статті 85 Закону України "Про нотаріат", нотаріус у передбачених законодавством України випадках приймає від боржника в депозит грошові суми і цінні папери для передачі їх кредитору.

Згідно зі статтею 537 ЦК України боржник може внести належних з нього кредиторові грошей або цінних паперів у депозит нотаріуса в разі:

    відсутності кредитора або уповноваженої ним особи у місці виконання зобов'язання;

    ухилення кредитора або уповноваженої ним особи від прийняття виконання або в разі іншого прострочення з їхнього боку;

    відсутність представника недієздатного кредитора.

Договір купівлі-продажу є підставою для проведення розрахунків між сторонами. Згідно з частиною третьою статті 640 ЦК України, договір, який підлягає нотаріальному посвідченню, є укладеним з дня такого посвідчення. Після нотаріального посвідчення договору функція нотаріуса по вчинення нотаріальної дії є виконаною.

Джерело: http://npu.in.ua/novini/informatsiyni...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали