Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

НКРЗІ запустить послугу перенесення номерів на початку 2019 року

08.06.2018 112 0 0

Нацкомісія з питань зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) очікує, що запустить послугу перенесення телефонних номерів (MNP) в лютому 2019 року.

Мобільні оператори також орієнтуються на цей термін.

Що це означає: Користувачі мобільних операторів, зможуть змінювати провайдерів мобільних послуг, зберігаючи свої колишні номери.

Нагадаємо, що в квітні 2017 року Вищий господарський суд України скасував рішення судів попередніх інстанцій про визнання укладеним договору між Українським державним центром радіочастот і «Ес Ай Центр» щодо впровадження в країні MNP і відправив справу на новий розгляд.

З чого все почалося

Історія з MNP-тендером тягнеться ще з початку 2016 року, коли Український державний центр радіочастот оголосив його переможця. Їм стала компанія Діалінк з ціновою пропозицією 71,8 млн грн. При цьому київський інтегратор Ес Ай Центр в партнерстві зі словенською IT-компанією Teletech пропонували запустити MNP в Україні за набагато менші гроші — 39,5 млн грн. Почалися тривалі розгляди в АМКУ і судах.

Так як через деякий час результати першого тендеру були скасовані, був проведений другий, в якому перемогла компанія Ес Ай Центр. Але переможець першого тендера не вгамувався і почав завалювати суди новими позовами.

Лише в січні 2017 року Київський апеляційний суд визнав укладеним договір між УДЦР та Ес Ай Центром.

Діалінк знову подав скаргу до суду, і Феміда скасувала рішення про укладений договір між УДЦР та Ес Ай Центром. Вона направила справу на новий розгляд. Через це УДЦР вирішив, що краще буде провести новий конкурс. Але на нього взагалі ніхто не прийшов. Тим часом компанія Ес Ай Центр поставила замовнику серверну частину. А УДЦР заплатив компанії частину грошей.

Розпочався останній виток судових тяжб. Замовник почав з'ясовувати стосунки з виконавцем. УДЦР подав на Ес Ай Центр позов з вимогою визнати договір недійсним. У разі виграшу держпідприємству довелося б повернути поставлене обладнання, а Ес Ай Центру — гроші. Ес Ай Центр зі свого боку вимагав розірвати договір, виплатити борг по здійсненої поставки, в залишок системи поставити в рамках додаткової угоди.

Сторони в результаті пішли на мирову. Після чергового рішення суду, який встановив, що УДЦР повинен заплатити Ес Ай Центру за поставлені на той момент послуги. За словами виконавчого директора УДЦР, це на 5 млн грн менше, ніж було записано в договорі, так як виконавець не встиг поставити послугу комплексної системи захисту інформації (КСЗІ). Всі погодилися на такі умови.

https://minfin.com.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали