Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

НБУ розпочинає публікацію аналізу ліквідності банківської системи

13.12.2016

Новий щоденний інформаційний продукт надасть учасникам ринку оперативну інформацію про стан ліквідності банківської системи та чинники, що визначають її зміну.

Розуміння впливу основних чинників на ліквідність банківської системи дасть змогу кожному учаснику ринку більш розважливо здійснювати прогнозування та управління власною ліквідністю. Учасники ринку отримають об’єктивні орієнтири для планування своїх операцій на міжбанківському кредитного ринку та визначення оптимальних потреб для участі в регулюючих операціях Національного банку.

Відтак, поведінка всіх учасників буде більш раціональною, що знизить ризик виникнення значних раптових коливань попиту/пропозиції на міжбанківському ринку та сприятиме згладжуванню волатильності ставок на ньому.

Учасники ринку отримають оперативну інформацію про стан на початок дня коррахунків банків – загального обсягу коштів на кореспондентських та транзитних рахунках банків, відкритих у Національному банку.

Також буде представлено фактори, що зумовлюють зміну коррахунків порівняно з попереднім днем. Зокрема, для цілей монетарного аналізу зазначені фактори умовно поділено на «монетарні операції НБУ» та «автономні чинники».

Монетарні операції НБУ включають операції регулятора, що здійснюються з метою безпосереднього регулюючого впливу на стан грошово-кредитного, зокрема:

- інструменти постійного доступу (кредити овернайт та депозитні сертифікати овернайт);

- тендери (тендери з підтримання ліквідності банків, операції з депозитними сертифікатами НБУ);

- інші монетарні операції (операції репо, операції з купівлі/продажу державних облігацій України, інтервенції на валютному ринку, надання стабілізаційних кредитів, купівля-продаж іноземної валюти на умовах «своп»).

Автономні чинники включають операції, які відображаються в балансі НБУ, однак проведення яких не має на меті здійснення безпосереднього регулюючого впливу на стан грошово-кредитного ринку. До них належать операції з підкріплення кас банків готівкою, з обслуговування Державної казначейської служби України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), інших операцій НБУ. На відміну від монетарних операцій НБУ, автономні чинники впливу на коррахунки банків, як правило, не перебувають під прямим контролем з боку Національного банку. Їх вплив на ліквідність банків за необхідності нівелюється/корегується через проведення монетарних операцій.

Дані таблиці «Оперативні дані, що характеризують ліквідність банківської системи та чинники її зміни», оновлюватимуться до 11:00 наступного робочого дня та будуть уточнюватися до кінця відповідного дня. Оперативні дані, представлені у таблиці «Довідково», будуть оновлюватись кожного робочого дня до 18:00. Оновлення інформації щодо обсягу обов’язкових резервів у встановленому нормативі здійснюватиметься на щомісячній основі на четвертий робочий день після завершення попереднього періоду утримання. Таблиці з Архівом даних оновлюватимуться кожного робочого дня до 18:00.

Новий інформаційний продукт буде розміщено у розділі «Фінансові ринки» – підрозділ "Аналіз ліквідності банківської системи" Офіційного інтернет-представництва НБУ (в українській та англійській версіях сайту).

В подальшому Національний банк планує доповнити цей розділ інформацією про прогноз ліквідності на наступний тиждень.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Стартував новий маркетинговий сезон торгівлі зерновими на біржі
З 1 липня 2025 року до 30 червня 2026 року триває новий сезон біржової торгівлі зерновими. Так, на Українській універсальній біржі (УУБ) вже укладено перші контракти, зокрема на постачання 100 тонн пшениці нового врожаю на понад 800 тис. грн. Це свідчить про високу зацікавленість ринку та готовність...
18.07.2025
Як записатися для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС
Розглянемо крок за кроком, що потрібно зробити, щоб через вебпортал ДПС записатися в електронну чергу Центру обслуговування платників. Який алгоритм запису для візиту до ЦОП (електронна черга) через вебпортал ДПС? Згідно з абзацом другим розд. I Примірного положення центру обслуговування платників,...
18.07.2025
В Україні – нові Прем’єр-міністр та Кабмін
Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. Верховна Рада 17 липня 2025 року призначила Прем’єр-міністром України Юлію Свириденко. За таке рішення проголосували 262 народних депутати. Під час виступу в Парламенті новопризначена очільниця Уряду ...
Кращі матеріали