Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

НБУ розпочинає публікацію аналізу ліквідності банківської системи

13.12.2016

Новий щоденний інформаційний продукт надасть учасникам ринку оперативну інформацію про стан ліквідності банківської системи та чинники, що визначають її зміну.

Розуміння впливу основних чинників на ліквідність банківської системи дасть змогу кожному учаснику ринку більш розважливо здійснювати прогнозування та управління власною ліквідністю. Учасники ринку отримають об’єктивні орієнтири для планування своїх операцій на міжбанківському кредитного ринку та визначення оптимальних потреб для участі в регулюючих операціях Національного банку.

Відтак, поведінка всіх учасників буде більш раціональною, що знизить ризик виникнення значних раптових коливань попиту/пропозиції на міжбанківському ринку та сприятиме згладжуванню волатильності ставок на ньому.

Учасники ринку отримають оперативну інформацію про стан на початок дня коррахунків банків – загального обсягу коштів на кореспондентських та транзитних рахунках банків, відкритих у Національному банку.

Також буде представлено фактори, що зумовлюють зміну коррахунків порівняно з попереднім днем. Зокрема, для цілей монетарного аналізу зазначені фактори умовно поділено на «монетарні операції НБУ» та «автономні чинники».

Монетарні операції НБУ включають операції регулятора, що здійснюються з метою безпосереднього регулюючого впливу на стан грошово-кредитного, зокрема:

- інструменти постійного доступу (кредити овернайт та депозитні сертифікати овернайт);

- тендери (тендери з підтримання ліквідності банків, операції з депозитними сертифікатами НБУ);

- інші монетарні операції (операції репо, операції з купівлі/продажу державних облігацій України, інтервенції на валютному ринку, надання стабілізаційних кредитів, купівля-продаж іноземної валюти на умовах «своп»).

Автономні чинники включають операції, які відображаються в балансі НБУ, однак проведення яких не має на меті здійснення безпосереднього регулюючого впливу на стан грошово-кредитного ринку. До них належать операції з підкріплення кас банків готівкою, з обслуговування Державної казначейської служби України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), інших операцій НБУ. На відміну від монетарних операцій НБУ, автономні чинники впливу на коррахунки банків, як правило, не перебувають під прямим контролем з боку Національного банку. Їх вплив на ліквідність банків за необхідності нівелюється/корегується через проведення монетарних операцій.

Дані таблиці «Оперативні дані, що характеризують ліквідність банківської системи та чинники її зміни», оновлюватимуться до 11:00 наступного робочого дня та будуть уточнюватися до кінця відповідного дня. Оперативні дані, представлені у таблиці «Довідково», будуть оновлюватись кожного робочого дня до 18:00. Оновлення інформації щодо обсягу обов’язкових резервів у встановленому нормативі здійснюватиметься на щомісячній основі на четвертий робочий день після завершення попереднього періоду утримання. Таблиці з Архівом даних оновлюватимуться кожного робочого дня до 18:00.

Новий інформаційний продукт буде розміщено у розділі «Фінансові ринки» – підрозділ "Аналіз ліквідності банківської системи" Офіційного інтернет-представництва НБУ (в українській та англійській версіях сайту).

В подальшому Національний банк планує доповнити цей розділ інформацією про прогноз ліквідності на наступний тиждень.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали