Податкові консультанти: чи готова Україна "копіювати" досвід ФРН?
18.04.2016 189 0 0
До податкових консультантів в Німеччині особливе ставлення: фіскальні органи вірять їм на слово.
Ідея введення в Україні інституту податкових консультантів, крім іншого, вказується посиланням на досвід Німеччини. Який же це досвід і зможе повторити його Україні, розчерком пера прийнявши один з проектів закону про введення інституту податкових консультантів?
Шлях довжиною в 100 років
По суті, в Україні законодавчі ініціативи із цього приводу зводяться до введення реєстру податкових консультантів і обмеження права на надання аналогічних послуг всім іншим особам. Але чи все так просто? Детальний аналіз історії та нормативного регулювання інституту податкових консультантів у Німеччині доводить, що в Україні це майже нереально. Це тільки підтверджує побоювання, що прийняття такого закону призведе до монополізації ринку і жодним чином не розв’яже проблем, нагальністю яких обгрунтовується потреба в законі про податкових консультантів.
Запровадження інституту податкових консультантів розпочалось у Німеччині майже 100 років тому, коли ухвалений у 1919 році податковий кодекс упорядкував оподаткування та ввів поняття «уповноважений з питань податків». Після Першої світової війни податкове законодавство Німеччини стало більш складним, а в 1933-му законом «Про реєстрацію податкових консультантів» вперше було введено поняття «податковий радник».
Сам закон «Про податкових консультантів» був прийнятий лише в 1975-му, причому його проект з’явився за 14 років до цього.
Нині нормативна база щодо податкових консультантів у Німеччині складається з таких актів:
• закону «Про податкових консультантів» (Steuerberatungsgesetz) від 16.08.61 (в редакції від 2.11.2015);
• постанови «Про порядок здійснення приписів закону про податкових консультантів, уповноважених з податків та організацій з податкового консультування» (Steuerberaterdurchführungsverordnung) від 12.11.79 (в редакції від 15.07.2013);
• постанови «Про винагороду податкових консультантів, уповноважених з податків та організацій з податкового консультування»(Steuerberatergebührenverordnung) від 17.12.81 (в редакції від 11.12.2012);
• посадової інструкції Федеральної палати податкових консультантів (Berufsordnungder Bundessteuerberaterkammer) у новій редакції від 01.01.2011.
Детальніше дивись з посиланням: http://zib.com.ua/
Коментарі до матеріалу