Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Податок на прибуток в Україні замінять новим збором

16.11.2016

Податку на прибуток в Україні залишилося жити недовго. Загальна позиція бізнесу і влади вже узгоджена, і цей збір буде замінений податком на виведення капіталу, або як його раніше називали, податком на розподілений прибуток. Зараз триває активне обговорення окремих проблемних питань реформи.

Нагадаємо, все почалося в 2014 році з ідеї оподатковувати прибуток не в момент її нарахування, а в момент виплати грошей акціонерам підприємства. Тобто, якщо власники вирішують інвестувати прибуток у розвиток підприємства, вони податок не платять.

Є багато аргументів за і проти. Робоча група прийшла до висновку, що для реалізації на практиці таких істотних змін бізнесу необхідно час. Тому ми домовилися, що введення податку на виведення капіталу можливо не раніше 2018 року. Протягом першого півріччя наступного року можна все відпрацювати і дати ще півроку бізнесу на вивчення нових правил.

Податок на прибуток — один з найбільш проблемних.

ГФС не бачить можливостей для спрощення адміністрування в новій концепції, тому в Мінфіні налаштовані прописати все так, щоб це нарешті запрацювало.

Як концепція ці зміни узгоджені з президентом і Мінфіном. Є окремі питання, які ще потребують узгодження. Висновок капіталу умовно можна розділити на виведення за кордон і усередині країни.

З виведенням грошей за кордон все більш-менш зрозуміло — його треба обмежувати. Щоб бізнес показував реальний прибуток, не боячись, що податкова її тут же відбере, потрібно, щоб вона сама по собі не була об'єктом оподаткування.

Зараз дуже важко провести деофшоризацію. У тому числі тому, що бізнес використовує вже не класичні офшори, а цілком респектабельні юрисдикції з низьким оподаткуванням. Тобто, стимул для виведення грошей за кордон залишається.

Правила трансфертного ціноутворення не допомогли скоротити відтік грошей за кордон.

Це не працює, тому що навіть після коригування показників за правилами трансфертного ціноутворення українські підприємства все одно залишаються збитковими. А за кордоном для інвесторів вони показують прибуток, підтверджену аудиторськими висновками.

Ще важче відстежувати виведення коштів всередині країни, наприклад, за схемою заниження/завищення відпускних цін або платежів на користь підприємств з меншим податковим навантаженням, скажімо, платників єдиного податку.

Щоб не плодити тисячі нових правил і обмежень, не контролювати кожну транзакцію, треба замість прибутку оподатковувати капітал. Це та модель, яку ми відстоюємо. За півроку ми маємо намір довести її до розуму. Сподіваюся, що вже до 1 липня 2017 року з'явиться модель, яка влаштує всіх".

Земля і нерухомість в Україні використовуються нераціонально, тому що податки на них невисокі. У результаті власники притримують незайняті виробничі площадки або будинку в очікуванні кращої кон'юнктури.

Посилити ефект від податку на виведений капітал в Мінфіні пропонують за рахунок підвищення амортизаційних відрахувань, що раніше підносилося як альтернатива новій концепції.

Ці дві міри можуть доповнити один одного. У проекті вписана можливість прискореної амортизації устаткування протягом двох років.

Джерело: http://ubr.ua/finances/taxes/nalog-na...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
15.07.2025
Мінагрополітики посилює захист вітчизняних виробників овочів
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення на підтримку українських овочівників. Більше за темою: Переробка овочів та фруктів на сільгосппідприємстві: організація бухобліку та калькулювання Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль повідомив, що Міжвідомча ко...
Кращі матеріали