Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Надійний банк з іноземним капіталом — гарант безпеки ваших заощаджень

30.03.2018

Хоча економічна ситуація в Україні і помітно покращилася, а національна валюта не переживає таких значних стрибків, як у минулі роки, багато хто ставить цілком логічні питання: «Що буде з гривнею далі? Чи можна довіряти банкам? Чи варто розміщати депозити? І якщо так, то де?»

Для відповіді на ці питання треба послухати думки експертів, висновки та прогнози яких досить оптимістичні. Як зазначають фінансисти, 2017 рік пройшов під знаком поступового зміцнення довіри до банківської системи та основних учасників на ринку. Свідченням цього є пожвавлення притоку коштів на депозити.

Так минулого року значними темпами зростали вклади в національній валюті, зокрема гривневі депозити: частка вкладів у платоспроможних банках зросла на 19,4%. Це дає надію на позитивну тенденцію і цьогоріч.

Як зазначають експерти, пожвавленням на ринку депозитних вкладів українські банки завдячують насамперед громадянам. Частка вкладів від населення України зросла минулого року і продовжує збільшуватися і зараз. Зрештою, нічого дивного в цьому немає: альтернативні інструменти, завдяки яким можна було б зберігати та примножувати свої заощадження, в країні фактично відсутні. А тримати гроші під «матрацом» за нинішньої інфляції невигідно та ризиково. На рішення в якій валюті тримати депозит також впливають і досить високі (відносно валютних депозитів) ставки. Тож за умови стабільного та прогнозованого курсу гривня стає все привабливішою валютою для заощаджень», – підтверджує цю думку головний фінансовий аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг» Віталій Шапран у журналістському матеріалі Espresso.Tv. Про сприятливий час для оформлення депозитів свідчить також ще один фактор: фінустанов на ринку зараз менше, конкуренція порівняно низька, тому середній показник ставки за вкладами не падає.

Інші провідні експерти також наполегливо рекомендують не тримати гроші вдома, а довіряти їх банкам, оскільки готівкове зберігання заощаджень призводить їхнього знецінення. Однак, аби не «прогоріти», а отримати від вкладу справжню вигоду, треба звертати увагу на ряд чинників, які вказують на надійність та стабільність фінустанови. Статус надійної фінустанови банк заробляє роками, і його можна оцінити за готовністю власників банку підтримувати його, докапіталізувати банк у кризові періоди, розміром капіталу банку, історією на ринку України та відгуками і досвідом клієнтів.

Найвигіднішими умовами українців сьогодні заманюють українські банки. Проте самі ж банкіри в один голос кажуть: якщо для вас найважливіша безпека ваших заощаджень – відкривайте депозит у банках, які належать західним фінансовим установам. Саме вони повинні бути пріоритетними при виборі банків клієнтами. Експерти прогнозують поступове зростання повернення заощаджень вкладників у банківську систему у 2018, адже зберігати свої гроші в надійному банку на хороших умовах безумовно вигідніше та безпечніше.

Для аналізу депозитів та умов розміщення вкладів ми обрали найнадійніші за різними показниками банки України з іноземним капіталом і проаналізували їхні ставки терміном на 6-9 місяців:

Райффайзен Банк Аваль (Raiffeisen Bank, Австрія) – 9,25-9,5%

ОТП Банк (OTP Bank, Угорщина) –10,5-11,5%

Креді Агріколь Банк (Credit Agricole, Франція) – 9,5-10%

Укрсиббанк (BNP Paribas Group, Франція) – 5,2-5,7%

ПроКредитБанк (ProCredit Bank, Німеччина) – 14%

Ідея Банк (Getin Holding S.A., Польща) – 14,5-16% (для нових клієнтів)

Кредо Банк (PKO Bank Polskа, Польща) – 12-13,5%

Як бачимо, серед випробуваних фінансових установ з іноземним капіталом за депозитними ставками лідирує «Ідея Банк». Також у ході нашого розслідування ми дізналися, що компанія проводить спеціальну акцію з нагоди свого 29-річчя на ринку України. З 29 березня банк пропонує своїм клієнтам два депозити з підвищеною відсотковою ставкою: «Акційний +2,9%» для всіх клієнтів: за умов розміщення вкладу від 10 000 грн на 9 місяців (без поповнення та пролонгації, з виплатою відсотків у кінці терміну) впродовж перших трьох місяців до базової ставки 14,5% нараховується бонусна + 2,9%.

Також про надійність банку свідчать численні перемоги у номінації «Депозитна програма року» у престижному міжнародному конкурсі «Вибір року» та відзнака Міжнародного конкурсу «Банк, якому довіряють». Зазначимо також, що депозитні та кредитні програми від «Ідея Банку» неодноразово визнавали найкращими для населення.

https://minfin.com.ua/2018/03/29/3300...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
16.07.2025
Бізнес і представники Уряду підписали Хартію стійкості людського капіталу
Підписано Хартію стійкості людського капіталу (HCR) – це флагманська ініціатива, покликана об’єднати бізнес, уряд, громадянське суспільство та міжнародних партнерів навколо відновлення й підтримки людського капіталу в Україні. Під час Ukraine Recovery Conference 2025 у Римі Мінекономіки ...
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
Кращі матеріали