• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нацбанк назвав найбільш ризиковані галузі української економіки

ред. Uteka.ua

10.06.2016 48 0 0

Національний банк озвучив найбільш ризиковані галузі української економіки. Серед них - будівництво, операції з нерухомістю, машинобудування, виробництво та постачання енергії та газу, а також комунальні послуги.

Найбільші ризики платоспроможності притаманні будівництву, операціям з нерухомістю та машинобудуванню - тут спостерігаються найбільші боргові навантаження і порівняно низька прибутковість, або збитковість. Фінансово нестійкими також є підприємства з високою часткою державного регулювання - виробництво і постачання енергії та газу, комунальні послуги.

Будівництво і нерухомість знаходяться на другому місці за обсягами заборгованості за кредитами українським банкам - близько 120 млрд грн. При цьому частка прострочених кредитів становить 44%.

Найбільше зростання операційного збитку в 2014-2015 роках зафіксовано у компаній сфери нерухомості і будівництва - за 9 місяців 2015 року - майже 30%.

Підприємства цих галузей мають найбільшу кредитне навантаження, одночасно їх платоспроможність слабка в зв'язку з особливостями регулювання галузі, що не стимулює підвищення ефективності роботи, а також з-за низької якості менеджменту багатьох компаній.

Регулятор також допускає зростання кількості недобудов і заморожених об'єктів за умови збереження негативних обставин на ринку нерухомості в наступні роки. При збереженні темпів будівництва на первинному ринку житла буде формуватися значний дисбаланс між попитом і пропозицією. Уже в 2015 році висока конкуренція і падіння платоспроможного попиту змушували столичних забудовників пропонувати знижки та програми розстрочки. У 2016 році тенденція зберігається. При несприятливих обставинах зросте кількість недобудов і заморожених об'єктів.

НБУ також передбачає, що підвищення в 2015-2016 роках тарифів на комунальні послуги та енергоносії може мати в короткостроковій перспективі негативний вплив на прибутковість компаній відповідного сектора через можливе погіршення платіжної дисципліни споживачів.

Джерело: https://focus.ua/money/351892/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали