Шахрайські інтернет-магазини: як зрозуміти, що вас обдурюють
19.01.2017 545 0 0
Кіберполіція радить бути обачними, купуючи щось в інтернет-магазинах.
Купувати онлайн — зручно та швидко, але не завжди надійно. Як пояснюють у поліції, наразі існує велика кількість шахраїв, які під виглядом добросовісних продавців пропонують в мережі надання неіснуючих послуг та намагаються продати різний товар, якого на справді в них немає. Це може бути електрообладнання, будівельні матеріали, цифрова, відеотехніка та інше.
Звертаємо увагу користувачів мережі, що інколи зловмисники викуповують доменні імена Інтернет-сайтів, які раніше добросовісно надавали послуги покупцям, і намагаються видати новий сайт за Інтернет-ресурс, який надає такі ж самі послуги, а інколи навіть може виглядати як старий ресурс. Також користувач може знайти в Інтернеті велику кількість позитивних відгуків про даний сайт, однак потрібно звертати увагу на останню дату залишеного коментаря.
Крім цього, просимо пам’ятати про те, що найчастіше зловмисники вимагають від покупців робити часткову або повну передплату за запропоновані неіснуючі товари чи послуги, чи вимагати перерахування коштів за доставку чи оформлення документів різного роду (гарантію, сертифікати тощо)”, — йдеться в повідомленні.
Як виявити шахрайський інтернет-магазин?
якщо магазин вимагає передоплату, краще відмовитися від покупок у ньому — здійснюйте переказ грошових коштів на банківські платіжні картки або на банківські рахунки (номери телефонів) лише за фактом отримання товару без проведення передплати;
не слід користуватись небанківськими системами Інтернет-розрахунків;
перевіряйте наявні дані продавця (Інтернет-ресурсу, номеру телефону та банківської картки) через сервіс ,,STOP FRAUD” на офіційному сайті Департаменту кіберполіції;
читайте відгуки про продавця, однак, радимо не довіряти відгукам, що безпосередньо залишені на Інтернет-ресурсі самого продавця (вони просто можуть бути замовленими).
Джерело: http://ckp.in.ua/infographics/15450
Коментарі до матеріалу