Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Мораторій на продаж землі: всі грані питання

14.10.2016

Коли вже нема чого продавати, знову постає питання скасування мораторію на продаж земель. Скільки коштує основний ресурс України?

1 січня 2017 року мав закінчитися термін дії мораторію на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Парламент неодноразово його продовжував після введення в 2002 році.

За аналогічне рішення 6 жовтня 2016 року проголосували на засіданні 297 народних депутатів, продовживши мораторій до 2018 року.

Противники давно чинного мораторію стурбовані, що з його зняттям в країні буде легалізована купівля - продаж на 42 млн га земель сільськогосподарського призначення, які є основою продовольчою безпекою держави і національного багатства.

Взагалі земельне питання - один з тих, які піднімаються політиками, коли потрібно привернути до себе увагу. При цьому забезпечити собі піар можуть обидві сторони - і противники, і прихильники процесу.

Рік чи п'ять?

Народні депутати фактично підтримали законопроект № 5123-1, зареєстрований в парламенті в день голосування - 6 жовтня 2016 року - і внесений як альтернативний. Він передбачає продовження мораторію всього на один рік.

У той же час спочатку у Верховній Раді України був зареєстрований інший проект Закону № 5123 від 15 вересня 2016 року «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо захисту національних інтересів і продовольчої безпеки держави шляхом продовження мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення і запобігання їх прихованого продажу за договорами емфітевзису».

Ним передбачалося продовження мораторію до п'яти років.

У пояснювальній записці останнього було зазначено, що до сих пір в Україні не сформовані ніякі правові, організаційні чи економічні передумови для звернення земель.

Однак, депутати визнали п'ятирічний мораторій недоречним і підтримали його продовження всього на рік.

Чому не продати те, що є?

Противники вільного продажу основного ресурсу України відзначають, що, крім цього, на сьогоднішній день не сформована база Державного земельного кадастру, яка могла б чітко обумовити документальну визначеність і чіткість кордонів значної кількості земельних ділянок. Також не проведена інвентаризація земель сільськогосподарського призначення, законодавчо не врегульовано питання передачі повноважень органам місцевого самоврядування щодо розпорядження землями державної власності, не розроблена нова Методика нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення по областях з урахуванням різних природно-кліматичних умов.

Експерти стверджують, що в Україні ціна гектара землі сільськогосподарського призначення в кілька разів нижче ціни на аналогічні ділянки в країнах ЄС з розвиненим аграрним сектором.

В Україні 1 га сільськогосподарських угідь оцінюється в середньому в 700 дол. США, в той час як, наприклад, в Польщі середня вартість гектара становить 7,5-8 тис. Дол., В Іспанії - 14-15 тис. Дол.

Крім цього, всі знають, що в умовах економічної кризи в державі вартість на земельні ділянки продовжує знижуватися, що поглиблює зубожіння їх власників і підвищує їх готовність до продажу належної їм землі за заниженою ціною.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали