Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Мораторій на здійснення перевірок у сфері ціноутворення

Редакція

27.03.2018 216 0 0

У цьому році продовжено мораторій на здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері ціноутворення. Відтак, Держпродспоживслужба та її територіальні підрозділи здійснюють лише позапланові перевірки суб’єктів господарювання за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін з підстав, визначених Законом України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Позапланову перевірку на підставі обґрунтованого звернення споживача про порушення його законних прав, як і минулого року, неможливо розпочати без отримання погодження від Державної регуляторної служби України.

Разом з тим, враховуючи високий соціальний запит громадян стосовно оплати за фактично спожиті житлово-комунальні послуги за економічно обґрунтованими тарифами, Держпродспоживслужба також спрямовує свою роботу на запобігання порушень державної дисципліни цін у сфері житлово-комунальних послуг.

Так, у рамках надання допомоги органам місцевого самоврядування у здійсненні ними повноважень щодо встановлення тарифів, на підставі звернень підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг фахівцями Держпродспоживслужби здійснюється ретельний аналіз та перевірка розрахунків планованих витрат при формуванні тарифів на житлово-комунальні послуги на відповідність нормам чинного законодавства. Якщо за результатами цих перевірок виявляється, що розрахунки тарифів на житлово-комунальні послуги завищені або до їх складу включені витрати, які не передбачені законодавством, підприємствам надаються приписи щодо зменшення цих тарифів. У випадку, коли необґрунтовані тарифи вже затверджено, приписи стосовно перегляду тарифів надаються не лише підприємствам, а й органам місцевого самоврядування, уповноваженим встановлювати такі тарифи. У минулому році приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня дало змогу попередити обрахування споживачів у розрахунку на річні обсяги надання послуг більш ніж на 35 мільйонів гривень.

У 2018 році така робота продовжується. Наприклад, фахівцями сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області за зверненням одного з підприємств здійснено перевірку розрахунків планованих витрат при формуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. За наслідками цієї перевірки зменшено розрахунки тарифів на централізоване водопостачання на 3,66 грн за 1 куб. м (з 14,00 до 10,34 грн за 1 куб. м) та на послуги з централізованого водовідведення на 7,06 грн за 1 куб. м (з 24,14 до 17,08 грн за 1 куб. м).

Підприємство відзвітувало, що органом місцевого самоврядування встановлені тарифи з урахуванням вимог наданого припису.

Таким чином, внаслідок запобігання Держпродспоживслужбою факту встановлення економічно необґрунтованих тарифів попереджено обрахування споживачів у розрахунку на рік у сумі 14,1 млн грн та зменшено необґрунтоване фінансування з бюджету щодо пільг та субсидій на суму 5,1 млн грн.

Також, в черговий раз нагадуємо, що споживачі житлово-комунальних послуг у разі виявлення фактів порушення вимог законодавства у сфері ціноутворення, виникнення сумнівів щодо правильності застосування тарифів можуть звертатися з відповідними заявами щодо захисту своїх законних прав до Держпродспоживслужби та Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, обов’язково надавши до звернення копії документів, що підтверджують такі порушення (договір, квитанції, звернення до виконавця послуг тощо).

https://www.kmu.gov.ua/ua/news/derzhp...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали