Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Думка експерта: Податкова реформа вдасться, коли з новин пропаде інформація про ДФС, митницю або податкову міліцію

Редакція

18.04.2016 311 0 0

Інтервью із заступником Міністра фінансів Оленою Макеєвою.

- Які проблеми були виявлені в системі оподаткування за час існування оновленого Податкового кодексу? Як наслідки вплинуть на світ бізнесу і на населення країни в цілому?

Насправді, Податковий кодекс містить величезну кількість неточностей і неоднозначних трактувань, саме тому в рамках податкової реформи, яка проводилася в минулому році, Міністерство фінансів виклало Податковий кодекс в новій редакції. На жаль, парламент не підтримав нашу ініціативу і закон залишився нерозглянутим, але, це не говорить про те, що в цьому році ми не займаємося питаннями податкового реформування. На моє переконання, щоб виправити законодавчі неточності, неврегульовані питання, а також колізії в Кодексі, потрібно видавати новий Кодекс в новій редакції, тому що зараз в Кодексі досі залишається дуже багато тексту (більш ніж 50%), який потребує виправлення.

Ми підготували законопроект № 3630, який в минулому році був зареєстрований в парламенті. Крім того, що він пропонує податкову реформу Податкового кодексу, він також виправляє неточності і неоднозначні трактування в Податковому кодексі, тому подальша доля законопроекту залежить від депутатів, від їх волі. Проте, в минулому році був конфлікт між двома законопроектами: № 3357 і № 3630 - різні бачення, різні філософії і погляди на податкову реформу, але й дуже багато спільного. Ми, зі свого боку, під час підготовки законопроекту № 3630 постаралися максимально врахувати ідеї депутатів, які були закладені в законопроекті № 3357, але якісь речі залишилися принципово неврахованими, тому що ми не поділяємо їхню позицію. Наприклад, ми не згодні з естонською моделлю розподіленого прибутку і вважаємо, що вона призведе до збільшення кількості годин на ведення бухгалтерського обліку та складання звітності. Більш того, ми бачимо ризики збільшення податкових перевірок у підприємств, тобто у нас є своя аргументація. В цьому році ми з нашими експертами, в тому числі міжнародними, на рівні розробників законопроектів ведемо дискусії про те, яким чином можна ще зблизити два погляди, два бачення податкової реформи з тим, щоб це була єдина консолідована позиція, яка буде підтримана і суспільством, і урядом, а в майбутньому і депутатами. Тобто ми працюємо над зближенням цих двох законопроектів таким чином, щоб вони стали єдиним цілим.

- Українці за максимально відкрите спілкування між платниками податків і державою. Чи планується зараз процес адміністрування податків зробити простіше і прозоріше? Які основні кроки Ви бачите в цьому напрямку?

Насправді Міністерство фінансів дуже багато робить для того, щоб відповідати вимогам суспільства і, в першу чергу, це пов'язано з відкритістю нашої роботи. Наприклад, в минулому році було презентовано портал «Е-data», де будь-який громадянин України може відстежити кожну копійку, яка витрачається державою. Також будь-яку інформацію можна знайти на сайті Міністерства фінансів, або на сайті ДФСУ. Тобто ми за відкритість інформації і за прозорість роботи як Міністерства, так і ДФСУ. Зараз в Міністерстві працюють над проектом прозорого бюджету. Всі кроки, які ми робимо, спрямовані на підвищення прозорості та транспарентності роботи Міністерства фінансів.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://taxlink.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали