Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Мінсоцполітики щодо державної підтримки сімей з дітьми

04.08.2016

Оскільки деякі засоби масової інформації з лише їм відомих причин почали активно поширювати інформацію дворічної давнини, а саме щодо відміни державної підтримки  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, до Мінсоцполітики почали надходити звернення громадян з проханням роз’яснити, що ж насправді нині відбувається з цими виплатами.

У зв’язку з цим Мінсоцполітики нагадує, що Законом України „Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні” з 1 липня 2014 року змінено механізм у призначенні допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зокрема, ці два  види допомоги було об’єднано в один – допомогу при народженні дитини. При цьому розмір допомоги було підвищено на 10320 грн та зафіксовано, тобто виплачується вона в однаковому розмірі – незалежно від кількості народжених дітей у сім’ї.

Так, сім'ї, в яких народилися діти після 30 червня 2014 року, отримують допомогу при народжені дитини у розмірі 41 280 грн. При цьому виплата допомоги здійснюється одноразово у розмірі 10 320 гривень, а щомісячна виплата допомоги проводиться на протязі 36 місяців (по 860 гривень). До того ж на протязі 3 років держава страхує  кожного отримувача допомоги, і цей період догляду їм зараховується до трудового стажу.

Необхідно зазначити, що особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130 гривень.

Станом на 1 липня 2016 року допомогу при народженні дитини отримують 1,2 млн громадян на 1,3 млн дітей. Допомогу по догляду за дитиною до 3 річного віку отримують 163 тисячі осіб.

Також у Мінсоцполітики зазначають, що з метою соціальної підтримки сімей з дітьми родинам надається не лише допомога при народженні дитини, а також допомога на дітей, які виховуються одинокими матерями, тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, житлові субсидії, компенсації та пільги.

Так, станом на 01 липня 2016 року державну допомогу на дітей одиноким матерям отримували 335 139 осіб (середній розмір - 1 257,1 грн, що майже в 3 рази більше в порівняні із аналогічним періодом минулого року), тимчасову допомогу на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, отримували 33 689 осіб (середній розмір - 668,57 грн, що в 1,4 раза більше в порівняні із аналогічним періодом минулого року).

Крім того, Верховною Радою України прийнято Закон України „Про внесення змін до статті 5 Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” (щодо соціального захисту дітей) від 2 березня2015 року № 221-VIII, який надав змогу з 1 січня 2015 року продовжити доплату на дітей віком від 3 до 13 та від 13 до 18 років, які виховуються в малозабезпеченій сім’ї, у розмірі 250 гривень та 500 гривень відповідно, та з 1 квітня 2015 року поширити таку доплату на дітей від народження до 3 років у розмірі 250 гривень.

Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям станом на 1 липня 2016 року отримували 335,3 тис. осіб (середній розмір - 2 653,2 грн).

Джерело: http://www.mlsp.gov.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
09.07.2025
Судова практика Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану
Пропонуємо ознайомитися з другим випуском огляду судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду щодо оподаткування в умовах воєнного стану, підготовленого з нагоди Восьмої міжнародної науково-практичної конференції «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теор...
08.07.2025
Правові гарантії щодо безпеки під час повітряних тривог у період воєнного стану
Першочерговий обов'язок кожної держави – захищати право на життя. Більше за темою: Повітряна тривога: дії та відповідальність роботодавця Попри те, що війна триває четвертий рік, а органами державної влади всіх рівнів неодноразово здійснювалося інформування про заходи безпеки під час повітрян...
08.07.2025
Виробники переробної промисловості отримають гранти на відновлення потужностей після обстрілів
Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти д...
Кращі матеріали