Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Міфи про трудових мігрантів в ЄС

Редакція

26.05.2016 198 0 0

Українці, які легально виїхали на заробітки в країни Європейського Союзу, будуть отримувати заробітну плату, як громадяни цих держав.

Найбільше українців їде до Польщі - 80% від загальної кількості трудових мігрантів.

Далі йде Чехія, Словаччина і Німеччина. Зараз саме ці країни найбільше потребують дешеву робочу силу, особливо сезонну.

Ринок праці в ЄС неоднорідний: є країни, які потребують трудових мігрантів, а є і такі, де ринок праці не дозволяє приймати мігрантів навіть з самого Євросоюзу, не тільки ззовні. При цьому рівень безробіття в країнах ЄС розрізняється більш ніж на 20 процентних пунктів. Наприклад, в минулому році в Греції він склав 24,5%, а в Чехії - 4,5%.

Українці, в основному, працюють в сферах домашнього господарства або будівництва навіть в країнах з високим рівнем безробіття. В першу чергу - це країни Південної Європи: Італія, Іспанія, Португалія.

Швидкість інтеграції мігрантів залежить від декількох факторів:

Це тривалість проживання, країна походження, соціо-економічний профіль мігранта, якість життя (наявність житла, роботи, освіти), рівень дискримінації, стать мігранта, наявність державної політики щодо мігрантів, контекст переїзду в іншу країну.

Інтеграція оцінюється за певними індикаторами: рівень знання мови, доступ до житла, роботи, медичних послуг і освіти, рівнем культурної інтеграції.

Згідно з цим переліком, умовний француз марокканського походження, мігрант у другому поколінні, вчора віджавший мобільник на районі, інтегрований настільки ж, наскільки і його одноліток з Борщагівки, який вчора розбив скло, щоб вкрасти реєстратор з припаркованого автомобіля.

Джерело: http://finance.obozrevatel.com/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали