Пільгова пенсія і атестація робочого місця
23.11.2017 4471 0 0
Працюю електрозварником. У мене роз'їзний характер роботи. На одному місці не працюю. Прочитав у вашій газеті, що місце роботи електрозварника повинно бути атестовано. Хто повинен проводити атестацію? До кого на роботі звернутися, щоб провели атестацію? Які документи, що підтверджують атестацію робочого місця, повинні бути у мене на руках?
Хто відповідає за проведення атестації?
Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», право на пільгову пенсію дійсно має підтверджуватися результатами атестації відповідних робочих місць. Робота, яка не була атестована після 21 серпня 1992 року, до пільгового стажу не зараховується, навіть якщо відповідає списку пільгових професій.
Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджений постановою Кабінету Міністрів України №442 від 1 серпня 1992 року. Він передбачає проведення на підприємстві атестації робочого місця не менше ніж один раз на п'ять років. Відповідальність за своєчасне і якісне проведення атестації покладається на керівника підприємства. Контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та правильністю застосування списків пільгових професій покладається на Державну службу України з питань праці. Цікаво, що, згідно з пунктом 9 зазначеного Порядку, витяги з наказу за підсумками атестації повинні додаватися до трудових книжок працівників, професії і посади яких внесені до відповідного переліку.
Про документи і списку професій
Для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати:
трудову книжку з оформленими належним чином записами про займану посаду і періодах виконуваної роботи;
виписку з наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці.
При відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, додатково необхідно надати уточнюючу довідку з підприємства, що підтверджує пільговий характер роботи.
Бувають випадки, коли працівники спеціалізованих підприємств (ремонтних, ремонтно-будівельних, монтажних та ін.) Зайняті на шкідливих роботах повний робочий день в структурних підрозділах інших підприємств. У таких випадках пільгового стажу зараховується за результатами атестації відповідних робочих місць там, де вони безпосередньо працювали. Це передбачено «Порядком застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2015 року № 383.
Сергій Коробкін
Джерело: http://napensii.ua/articles/3027-lgot...
Коментарі до матеріалу