Хто відшкодує збитки автомобіля від розбитих доріг
05.02.2018 164 0 0
Якщо Ви подорожували на своєму автомобілі і потрапили в яму, яка завдала суттєвих пошкоджень машині, Вам необхідно, дотримуючись Правил дорожнього руху, зробити зупинку, включити аварійний сигнал, поставити потрібні знаки і викликати поліцію, повідомивши про те, що сталося. До приїзду патруля обов'язково потрібно зібрати докази події, а саме фотографії та відеозаписи поганий стан дороги в цілому і злощасної канави зокрема.
По приїзду поліції обов'язково вимагайте складання протоколу на дорожньо-експлуатаційну організацію за статтею 140 Кодексу України про адміністративні правопорушення - порушення правил утримання доріг і вулиць. Також прослідкуйте, щоб патруль повідомив відповідної організації, співробітники якої також повинні бути на місці ДТП, про складання такого протоколу.
Водієві слід переконатися, що протокол складено правильно, пояснення Ваші і свідків відібрані. І, звичайно, важливий момент - правильно намальована схема події із зазначенням ям та інших пошкоджень дорожнього полотна, їх розмірів і глибини.
Далі органи поліції розглядають адміністративну справу і вирішують, чи притягати до відповідальності посадових осіб експлуатаційної організації чи ні. Надалі така постанова буде мати доказове значення для відшкодування збитку.
Якщо дорожньо-експлуатаційна організація відмовляється добровільно відшкодувати завдані збитки, Ви маєте право звернутися до суду. І тут дуже важливо зібрати ті документи, про які йшла мова вище. Вам знадобляться копії протоколу та схеми ДТП, Ваші пояснення, а також копію постанови про притягнення організації до адмінвідповідальності (за наявності).
Звичайно, водієві доведеться довести суду розмір нанесеного збитку. Це можна зробити шляхом звернення до відповідного оцінювачу для отримання потрібного висновку. До нього докласти весь фото- та відеоматеріал, відзнятий на місці події. А якщо Ви вже встигли відремонтувати свою машину, то слід прикріпити копії чеків, квитанцій, актів прийому-передачі виконаних робіт по ремонту авто.
Слід зазначити, що в Україні склалася позитивна практика відшкодування експлуатаційними організаціями збитків, які були нанесені у зв'язку з неякісним станом доріг. Але тут дуже велике значення має вибір відповідача в суді. Адже відповідальність за кожен конкретний ділянку дороги можуть нести різні служби. Якщо це шосе загального користування - відповідальною особою є «Укравтодор». Якщо ж мова йде про вуличні дорогах в населених пунктах - повинні відповідати відповідні комунальні органи.
Джерело: http://sud.ua/ru/news/obshchestvo/114...
Коментарі до матеріалу