Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кому з січня обіцяють податкові канікули

Редакція

05.10.2016 219 0 0

В Україні тривають зміни Податкового кодексу - далеко не перші за останні два роки.

Про це повідомляє портал Domik.ua.

В Україні податкове законодавство змінюється настільки часто, що бухгалтери, які залишилися на кілька місяців без роботи, ризикують випасти з контексту і упустити важливі нюанси. З разу в раз новий Кабмін береться переписувати Податковий кодекс до Нового року, нехтуючи тим, що від моменту зміни податкового законодавства до його вступу в силу повинно пройти не менше 6 місяців. Уряд Володимира Гройсмана не стало винятком - Міністерство фінансів готує проект змін податкової системи, який має запрацювати з січня 2017 року. Одна з проміжних версій документа 23 вересня була оприлюднена на сайті Кабміну. Згідно із запевненнями уряду, запропонована концепція вже схвалена впливовими українськими бізнес-асоціаціями та об'єднаннями підприємців. З точки зору авторів ініціативи багато із запропонованих змін повинні поліпшити життя малому та середньому бізнесу (МСБ). Фокус з'ясував, що в разі прийняття законопроекту в нинішньому вигляді зміниться для підприємців у 2017 році і чи будуть такі нововведення сприятимуть детінізації сектора МСБ, який традиційно вважає за краще працювати в сірій зоні.

На користь справи

Автори проекту змін до Податкового кодексу зуміли обійти аж надто болючим для підприємців момент - зміна спрощеної системи оподаткування. Раніше спроби якимось чином підправити "спрощенку" викликали у численних платників єдиного податку неприховане невдоволення, часом переходить в тривалі протести. Найбільш масштабним з них був Податковий майдан, що піднявся в кінці 2010 року проти нововведень, запропонованих урядом Миколи Азарова.

Цього разу замість того щоб черговий раз намагатися безуспішно "рихтувати" положення про єдиний податок, в Мінфіні вирішили ввести нові способи оподаткування для МСБ в рамках загальної системи оподаткування. Тобто, крім "спрощенки" в її сьогоднішньому вигляді діятимуть три категорії: дрібна одноосібна діяльність зі сплатою фіксованого податку, "пом'якшена" загальна система і стандартна загальна система. Таке рішення, зокрема, підтримали експерти Європейської Бізнес Асоціації. На їхню думку, реалізація цієї ініціативи розширить можливості вибору оптимального способу оподаткування.

Новою системою оподаткування індивідуальної діяльності можуть скористатися безробітні громадяни, які не зареєстровані як підприємці. У їх числі можуть виявитися дрібні торговці, народні умільці, репетитори, перукарі, кравці, майстри, які ремонтують житло, авто або побутову техніку і т. п. Їх річний обсяг доходу не повинен перевищувати 250 мінімальних зарплат (зараз це 344,5 тис. грн ). Щоб почати з нуля або легалізувати подібну діяльність, громадянам буде достатньо подати заяву до органів місцевого самоврядування і почати платити податки.

Умови оподаткування самозайнятих пропонуються досить щадні. Їм буде достатньо щомісяця сплачувати прибутковий податок (ПДФО) за фіксованою ставкою в 10% від мінімальної зарплати (у 2016 році - 137,8 грн). Реєструватися підприємцями і вести облік доходів і витрат не доведеться. Але права наймати працівників вони не отримають. З прийняттям подібного законопроекту робота в першій групі діючої спрощеної системи втратить сенс, оскільки запропоновані умови на фіксованій ставці ПДФО виглядають привабливіше в частині граничного річного ліміту доходів. Зараз у спрощенців першої групи річний дохід обмежений 300 тис. грн, і цей ліміт не прив'язаний до зміни поступово зростаючої мінімальної зарплати.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://domik.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали