Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коментар НБУ щодо зміни реального ВВП у IІІ кварталі 2016 року

Редакція

21.12.2016 113 0 0

Економіка України продовжила поступове зростання. За уточненими даними зростання реального ВВП у ІІI кварталі 2016 року прискорилося до 2.0% у річному вимірі.

Зростання реального ВВП перевищило оцінку Національного банку, опубліковану в останньому Інфляційному звіті (1.6%). Хоча в цілому розвиток подій відповідав прогнозованому, однак тенденції за низкою компонентів були більш виражені.

Як і передбачалося, у динаміці ВВП збереглася ключова роль інвестицій – зростання валового нагромадження основного капіталу прискорилося до майже 25% р/р, перевищивши очікування Національного банку. Також відновилося зростання споживання в державному секторі, хоча споживання домогосподарств прискорилося несуттєво (до 4.9% р/р). Крім того, суттєво збільшився додатній внесок зміни запасів (до 4.6 в. п.). Це відображало як високі показники рослинництва, так і значний імпорт, у тому числі через накопичення газу в підземні сховища напередодні опалювального сезону.

Відновлення внутрішнього, насамперед, інвестиційного попиту стало рушієм прискорення імпорту в III кварталі (до 13.9% р/р), що перевищило наші оцінки. Натомість ситуація з експортом виявилася гіршою, ніж прогнозувалося (падіння незначно уповільнилося до 5.5% р/р). У результаті, від’ємний внесок чистого експорту у III кварталі істотно збільшився (до 9.4 в. п.).

Зміна валової доданої вартості (ВДВ) у видах економічної діяльності, за якими наявні високочастотні дані, у цілому відповідала очікуванням. За винятком будівництва та сільського господарства динаміка інших секторів, насамперед промисловості та торгівлі, очікувано погіршилася.

Серед секторів послуг різко сповільнилося падіння ВДВ фінансової та страхової діяльності (до 6.3% р/р з 24.6% р/р у II кварталі). Річна динаміка ВДВ інших секторів послуг здебільшого погіршилася. Зокрема прискорилося падіння ВДВ у секторах освіти та охорони здоров’я.

За нашими оцінками, у IV кварталі основним рушієм економіки стане сільське господарство, насамперед завдяки суттєвому перевищенню обсягів збору пізніх культур, порівняно з попереднім роком. Крім того, в середині IV кварталу 2016 року нівелювалися ті фактори, що стримували промислову активність. Зокрема завершилася реконструкція одного з основних залізничних перегонів на сході країни та поліпшилася цінова кон’юнктура на світових ринках металургійної сировини та готової продукції. Це компенсує певне погіршення динаміки за іншими видами діяльності через вищу базу порівняння.

Уточнені дані щодо ВВП за ІІІ квартал та наявні дані щодо базових галузей економіки за жовтень-листопад свідчать, що з високою вірогідністю економічне зростання у 2016 році дещо перевищить прогнозні оцінки Національного банку.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали