Коли в Україні з'явиться фінансова поліція
31.03.2016 185 0 0
Депутати з цифрами в руках намагаються довести необхідність ліквідації податкової міліції.
У 2015 році співробітники податкової міліції почали 7942 кримінальних розслідувань, а закінчили всього 3772.
Більше половини з них доводилося на звинувачення по ст. 212 КК (ухилення від сплати податків). Але 85 % з них, або дві з гаком тисячі кримінальних справ були закриті через відсутність складу злочину.
Виникає питання: для чого відкривалися ці справи і навіщо 5,5 тис. співробітників податкової міліції отримували зарплату.
Ефективність розслідувань
В результаті, тільки 7 % таких справ передавалася до суду з обвинувальним висновком. Ще стільки ж доходило до суду з клопотанням про звільнення від відповідальності. Це приблизно 180 справ.
В ході судового розгляду ще близько 70 % справ було закрито і тільки по 52 справах було обвинувальні вироки за ст. 212. Причому більша частина вироків стосувалася звинувачень за частиною першою цієї статті, тобто винні відбулися штрафами.
Як підрахували в парламентському комітеті з питань податкової та митної політики, на утримання податкової міліції в минулому році було виділено близько 600 млн грн, а відшкодовано збитків, завданих державі, в 2015 році на 521 млн грн.
Депутати наполягають, що податкова міліція не тільки неефективна, але і шкідлива для економіки.
Наприклад, в 2014 р. оскаржувалося рішень податкових органів на суму 135 млрд грн. Але вже за перші півроку 2015 р. ця сума досягла 138 млрд.
Тому група депутатів за допомогою експертного співтовариства запропонувала замість податкової міліції створити абсолютно новий орган - Фінансову поліцію.
Детальніше читайте за посиланням.
Джерело: http://ubr.ua/finances/taxes/kogda-v-...
Коментарі до матеріалу