Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Коли в Україні з'явиться довгоочікувана 4G?

19.01.2018

У лютому 2018 року відбудеться тендер на отримання ліцензій для впровадження зв'язку 4G на території України. Про ціни поки нічого не відомо, крім того, що вони виростуть. Що означає для споживачів перехід на 4G, які перспективи у зв'язку з цим в Україні і які нові можливості вона дає користувачам.

ЧЕТВЕРТА ПОКОЛІННЯ. Зв'язок 4G, або LTE (LongTermEvolution) - це на даний момент найпоширеніша в світі технологія бездротової передачі даних. Її комерційний запуск почався в 2009 році, а вже в 2017 році - в світі налічувалося понад 2 млрд LTE-користувачів.

Відстає. Зв'язок в форматі 3G прийшла до нас із запізненням майже в 10 років - в 2015 році. Сьогодні ж світ вже готується перейти на 5G. У США, наприклад, схвалили спектр частот для 5G ще в 2016 році. А до цього, в 2015 році, Міжнародний союз електрозв'язку розробив план розвитку технології «IMT-2020», згідно з яким 5G-мережі для бізнес-аудиторії і рядових користувачів повинні бути розгорнуті вже до 2020 року. Українцям про це можна поки лише мріяти, адже навіть через два роки після впровадження 3G ми маємо далеко не повне покриття території всієї країни.

МОЖЛИВОСТІ. 4G - це перш за все більш висока швидкість передачі даних, в порівнянні з 3G. Це дає можливості для розвитку нових сервісів, наприклад, впровадження телемедицини або відеоспостереження в дорожньо-транспортній мережі. У форматі 3G такі сервіси обмежені швидкістю, тому їх впровадження і використання може супроводжуватися збоями.

До речі, 4G набагато спростить користування всілякими електронними чергами, реєстраційними формами і різними сервісами для бізнесу. Але найбільшим «подарунком» сумісні мобільні стане для геймерів, які вважають за краще онлайн-ігри.

4G - це в десятки і сотні разів менше затримок і очікування. Наприклад, музичний трек в мережі 4G можна скачати за одну секунду (в мережі 3G для цього потрібно близько 10 секунд). Відео YouTube в HD-форматі при 4G-інтернеті завантажиться миттєво, а в 3G потрібно буде почекати від 1 до 5 хвилин.

ГРАВЦІ. Очевидно, що за право надавати українцям послугу покоління нового (у всякому разі, нового для нас, так як в світі вже тестується 5G) в діапазоні 1800 МГц боротимуться як мінімум компанії «великої трійки» - «Київстар», «Vodafone Україна» і «lifecell».

КОЛИ? Орієнтовні терміни для точкового впровадження (у великих містах) - середина 2018 року, так як запуск, за словами мобільних операторів, займе кілька місяців з моменту оголошення результатів тендера. Швидше за все, першими щасливчиками стануть жителі Києва та Одеси.

Що стосується сіл і невеликих міст, то в найближчі роки їм на зв'язок четвертого покоління розраховувати не варто, зате мобільні оператори поліпшать для них якість 3G, докупивши нові, більш підходящі для цього, частоти (900 МГц).

ЩО З ТЕЛЕФОНАМИ. В першу чергу, пощастило тим, хто придбав iPhone 5-й і більш пізніх серій, а також смартфони Samsung 2016 року випуску і новіших моделей. Ці пристрої вже обладнані для підключення до 4G-мережі.

Також в числі «заточених» під новий зв'язок смартфони НТС One, NokiaLumia 920, SonyXperia V, Z, ZL, а також LG Optimus G і деякі інші.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ? Якщо ви користувач зв'язку Кyivstar, то перевірити пристрій, а також sim-карту на предмет підтримки 4G можна ТУТ.

Для користувачів lifecell теж передбачений свій СЕРВІС.

Якщо ви абонент Vodafone, то звичну sim-карту потрібно буде змінити на USIM, яка вже підтримує формат 4G. Детальніше про це ТУТ.

Джерело: https://etcetera.media/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
23.07.2025
Майже у половини МСБ знизився прибуток у 2024 році
У 47 % малих і середніх компаній в Україні знизився прибуток у 2024 році, натомість зріс у 17 % бізнесів. Про це повідомляє Forbes з посиланням на представників ЄБРР, які представили результати дослідження впливу війни на МСБ в Україні. Основні метрики дослідження – зміна прибутковості, ч...
23.07.2025
Уряд розширив грантову програму «Власна Справа»: хто може отримати
Уряд розширив грантову програму «Власна Справа» – українці зможуть взяти грант до 1 млн грн на відкриття приватних закладів дошкільної освіти. Відповідне рішення ухвалив Кабмін. Більше за темою: За умовами гранту підприємець має працевлаштувати працівників: як це відобразити у под...
22.07.2025
Топ-10 вакансій від Центру зайнятості у 2025 році
У 2025 році Державна служба зайнятості пропонувала 231 тис. вакансій із зарплатами до 230 тисяч гривень на місяць.  Більше за темою: Повідомлення про вакансії за формою № 3-ПН: заповнюємо правильно Шукачі роботи могли обрати вакансію за 3303 професіями.  Ми відібрали найбільш популярні п...
Кращі матеріали