Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Коли в Україні з'явиться довгоочікувана 4G?

19.01.2018

У лютому 2018 року відбудеться тендер на отримання ліцензій для впровадження зв'язку 4G на території України. Про ціни поки нічого не відомо, крім того, що вони виростуть. Що означає для споживачів перехід на 4G, які перспективи у зв'язку з цим в Україні і які нові можливості вона дає користувачам.

ЧЕТВЕРТА ПОКОЛІННЯ. Зв'язок 4G, або LTE (LongTermEvolution) - це на даний момент найпоширеніша в світі технологія бездротової передачі даних. Її комерційний запуск почався в 2009 році, а вже в 2017 році - в світі налічувалося понад 2 млрд LTE-користувачів.

Відстає. Зв'язок в форматі 3G прийшла до нас із запізненням майже в 10 років - в 2015 році. Сьогодні ж світ вже готується перейти на 5G. У США, наприклад, схвалили спектр частот для 5G ще в 2016 році. А до цього, в 2015 році, Міжнародний союз електрозв'язку розробив план розвитку технології «IMT-2020», згідно з яким 5G-мережі для бізнес-аудиторії і рядових користувачів повинні бути розгорнуті вже до 2020 року. Українцям про це можна поки лише мріяти, адже навіть через два роки після впровадження 3G ми маємо далеко не повне покриття території всієї країни.

МОЖЛИВОСТІ. 4G - це перш за все більш висока швидкість передачі даних, в порівнянні з 3G. Це дає можливості для розвитку нових сервісів, наприклад, впровадження телемедицини або відеоспостереження в дорожньо-транспортній мережі. У форматі 3G такі сервіси обмежені швидкістю, тому їх впровадження і використання може супроводжуватися збоями.

До речі, 4G набагато спростить користування всілякими електронними чергами, реєстраційними формами і різними сервісами для бізнесу. Але найбільшим «подарунком» сумісні мобільні стане для геймерів, які вважають за краще онлайн-ігри.

4G - це в десятки і сотні разів менше затримок і очікування. Наприклад, музичний трек в мережі 4G можна скачати за одну секунду (в мережі 3G для цього потрібно близько 10 секунд). Відео YouTube в HD-форматі при 4G-інтернеті завантажиться миттєво, а в 3G потрібно буде почекати від 1 до 5 хвилин.

ГРАВЦІ. Очевидно, що за право надавати українцям послугу покоління нового (у всякому разі, нового для нас, так як в світі вже тестується 5G) в діапазоні 1800 МГц боротимуться як мінімум компанії «великої трійки» - «Київстар», «Vodafone Україна» і «lifecell».

КОЛИ? Орієнтовні терміни для точкового впровадження (у великих містах) - середина 2018 року, так як запуск, за словами мобільних операторів, займе кілька місяців з моменту оголошення результатів тендера. Швидше за все, першими щасливчиками стануть жителі Києва та Одеси.

Що стосується сіл і невеликих міст, то в найближчі роки їм на зв'язок четвертого покоління розраховувати не варто, зате мобільні оператори поліпшать для них якість 3G, докупивши нові, більш підходящі для цього, частоти (900 МГц).

ЩО З ТЕЛЕФОНАМИ. В першу чергу, пощастило тим, хто придбав iPhone 5-й і більш пізніх серій, а також смартфони Samsung 2016 року випуску і новіших моделей. Ці пристрої вже обладнані для підключення до 4G-мережі.

Також в числі «заточених» під новий зв'язок смартфони НТС One, NokiaLumia 920, SonyXperia V, Z, ZL, а також LG Optimus G і деякі інші.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ? Якщо ви користувач зв'язку Кyivstar, то перевірити пристрій, а також sim-карту на предмет підтримки 4G можна ТУТ.

Для користувачів lifecell теж передбачений свій СЕРВІС.

Якщо ви абонент Vodafone, то звичну sim-карту потрібно буде змінити на USIM, яка вже підтримує формат 4G. Детальніше про це ТУТ.

Джерело: https://etcetera.media/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Зовнішня торгівля України товарами за І квартал 2025 року
За І квартал 2025 року експорт товарів становив 9 952,7 млн дол. США, або 93,1 % порівняно із І кварталом 2024 року, імпорт – 18 467,5 млн дол. США, або 114,7 %. Негативне сальдо склало 8 514,8 млн дол. США (за І квартал 2024 року також негативне – 5 399,1 млн дол. США).  ...
16.05.2025
Як реформи в сфері захисту довкілля вплинуть на бізнес
«Зелений» перехід, сталі рішення та впровадження найкращих доступних технологій – це не перешкоди для роботи економіки, а вимога часу та нові можливості розвитку. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук обговорила найбільш гострі питання з представни...
16.05.2025
Стратегія розвитку фінансового сектору: Рада з фінансової стабільності схвалила зміни
Рада з фінансової стабільності (далі – РФС) на засіданні 13 травня зосередилася на підготовці до восьмого перегляду програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом та ухвалила низку рішень.  По-перше, РФС схвалила зміни до Стратегії розвитку фінансового сектору України, з...
Кращі матеріали