Киян змусять платити податок на житло: опубліковані суми
06.04.2016 187 0 0
Головне управління Державної фіскальної служби України в Києві розширило список потенційних платників податку на нерухомість з 6,4 тис. до 16,5 тис. жителів у зв'язку з різким зменшенням базової пільги на житлову площу.
Податкове повідомлення-рішення про нарахування податку на нерухомість жителі столиці отримають до 1 липня і будуть зобов'язані сплатити зазначену суму протягом 60 днів.
Збільшення кількості платників пов'язано з коригуванням правил нарахування податку. У 2015 році його стягували за нерухомість, яка обліковувалась за платниками в 2014 році. Платити збори були зобов'язані власники квартир площею від 120 кв. м, будинків - понад 250 кв. м, а для власників квартир з будинками (або їх частин) була прописана пільга в 370 кв. м. Причому правила змінювалися вже протягом 2014 податкового року: в першому кварталі пільга застосовувалася до житлової площі, в другому-четвертому кварталах - до нежитловий.
Для господарів квартир від 120 до 240 кв. м і будинків від 250 до 500 кв. м податкова ставка в столиці була визначена в 1% мінімальної заробітної плати за 1 кв. м перевищення (12,18 грн) на рік. Для володарів нерухомості площею понад 500 кв. м ставка за кожен "зайвий" метр становила 2,7%, або 34,56 грн. Якщо квартира або будинок здавалися в оренду, на них пільги не поширювалися.
Цього року базова пільга знижена вдвічі: для квартир з 120 кв. м до 60 кв. м, для будинків з 250 кв. м до 120 кв. м і для різних видів житла з 370 до 180 кв. м. Саме з цим і пов'язане зростання кількості платників податків. Ставка податку - 2% від мінімальної заробітної плати (27,56 грн/кв. м).
Торік бюджет Києва поповнився за рахунок податку на нерухомість на 14,3 млн грн. У цьому році, згідно з очікуваннями ДФС, очікуються надходження на рівні близько 25 млн грн. Однак, фактично, під оподаткування потрапить лише 1,65% столичного житла.
Набагато прибутковіше для держбюджету може стати податок на комерційну нерухомість. У минулому році він склав 135,6 млн грн, а за перший квартал цього року - вже 40,9 млн грн. Ставка становить 2% мінімальної заробітної плати, тобто 24,36 грн/кв. м в минулому році і 27,56 грн/кв. м в цьому році.
Базою оподаткування є Реєстр прав власності, тому навіть якщо на житло не поширюються визначені місцевими радами пільги, повідомлення господарі все одно не отримають. У Реєстрі зараз є дані не більше ніж на 20% житлової нерухомості.
По Києву цифра ще нижча, адже в столиці електронні бюро технічної інвентаризації (БТІ) були впроваджені пізніше, і менше даних перенесені до Реєстру.
На думку більшості експертів, діюча формула податку все ще далека від досконалості і навіть від елементарного здорового глузду. У всьому світі основою оподаткування житлової нерухомості є ринкова або нормативна оцінка, у нас - площа житла. Аргументи, що кожен муніципалітет виставляє ставки, орієнтуючись на рівень добробуту свого населення, непереконливі. Вартість квадрата в квартирах на Грушевського і в районі Дарницького вагонобудівного заводу відрізняється в 10-15 разів, а податок за однаковою ставкою.
Детальніше читайте за посиланням.
Джерело: http://realty.obozrevatel.com/news/83...
Коментарі до матеріалу