Київ повертається «до життя»: що і як буде працювати з 1 травня
Київ ухвалив рішення про послаблення протиепідемічних заходів і звертається до Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо перегляду рівня епідемічної небезпеки та виведення столиці із «червоної зони». Опубліковано відповідний протокол Постійної комісії з питань ТЕБ та НС КМДА № 36 від 28 квітня.
Так, із 1 травня Київ відновлює:
- перевезення пасажирів громадським транспортом у звичайному режимі (з дотриманням визначених норм);
- роботу закладів торгівлі, торгово-розважальних центрів;
- роботу ринків, ярмарок;
- роботу закладів громадського харчування;
- роботу спортивних залів, фітнес-центрів;
- роботу кінотеатрів, інших закладів культури;
- проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів.
Із 5 травня відновлюється:
- освітній процес у приміщеннях закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), передвищої, вищої освіти;
- навчально-тренувальний процес у спортивних спорудах закладами фізичної культури і спорту;
- прийом документів для зарахування дітей до перших класів; конкурсний відбір до 5-10 класів з дотриманням вимоги – не більше 10 осіб в одному приміщенні;
- проведення професійно-практичної підготовки та державної кваліфікаційної атестації у закладах професійної (професійно-технічної) освіти, підготовчих заходів до практичної підготовки на виробництві;
- проведення атестації здобувачів вищої освіти;
- отримання документів про професійну (професійно-технічну), вищу освіту;
- участь у публічному захисті наукових досягнень у формі дисертацій та відповідних підготовчих заходах;
- надання соціальних послуг;
- робота з обслуговування громадян у ЦНАПах, ЦКС, відділах державної реєстрації актів цивільного стану міста Києва тощо.
Що стосується святкування Великодня, місто закликає проводити масові богослужіння на Великдень у режимі відеотрансляції, а освячення великодніх кошиків – на відкритому повітрі із дотриманням протиепідемічних заходів, у тому числі забезпеченням дотримання дистанції 1,5 метра між присутніми. Нагадаємо, раніше у Києві ухвалили особливі вимоги до проведення релігійних заходів під час святкування Великодня.
У вихідні та святкові дні із 1 до 14 травня поліція, Нацгвардія, «Муніципальна охорона» та «Муніципальна варта» збільшать кількість патрулів та посилять контроль за виконанням обмежувальних заходів, зокрема, у культових будівлях і на прилеглих до них територіях, а також за дотриманням громадського порядку у парках, лісопаркових зонах та в місцях масового перебування людей.
Із 3 до 14 травня до маршрутів патрулювань буде включено територію міських кладовищ у період поминальних днів. У цей період буде організовано додаткові автобусні маршрути до міських кладовищ, тож патрулювання відбуватиметься і на зупинках тимчасових автобусних маршрутів.
Як зазначив Київський міський голова Віталій Кличко, місто сподівається, що Державна комісія з надзвичайних ситуацій ухвалить рішення про перегляд рівня епідемічної небезпеки та виведення столиці із «червоної зони». Відповідно до рівня епіднебезпеки, який визначить Комісія, у столиці продовжать діяти обмеження, встановлені постановою Кабінету Міністрів Українивід 9 грудня 2020 року № 1236 (зі змінами).
Коментарі до матеріалу