Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Який порядок тимчасового ввезення іноземних авто на Україну?

Редакція

22.03.2016 386 0 0

Тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування, після сплати всіх митних платежів, які підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Так, питання тимчасового ввезення таких транспортних засобів врегульовано положеннями Митного кодексу України та Конвенції про тимчасове ввезення (м Стамбул, 1990 р).

Відповідно до пункту 60 статті 4 Кодексу транспортні засоби особистого користування - наземні транспортні засоби товарних позицій 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД та причепи до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД, зареєстровані на території відповідної країни, перебувають у власності або тимчасовому користуванні відповідного громадянина та ввозяться або вивозяться цим громадянином у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію виключно для особистого користування, а не для промислового чи комерційного транспортування товарів чи пасажирів за плату або безкоштовно.

Статтею 1 Додатка С до Конвенції визначено, що приватне використання означає перевезення особою виключно для особистих потреб, за винятком будь-якого комерційного використання.

Статтею 1 Конвенції та пунктом 35 статті 4 Кодексу встановлено, що поняття «особа» означає юридичну та фізичну особу.

Таким чином, особисте користування (приватне використання) не обмежується виключно інтересами фізичної особи, а може здійснюватися і в інтересах юридичних осіб.

З огляду на вищевикладене, відповідно до положень Кодексу і Конвенції транспортні засоби, які належать іноземним компаніям і мають іноземну реєстрацію, тимчасово ввезених на митну територію України громадянами-резидентами в службових цілях, а не для платного транспортування осіб або для платного чи безоплатного промислового чи комерційного транспортування товарів через митний кордон України, не відносяться до транспортних засобів комерційного призначення. Митне оформлення таких транспортних засобів здійснюється відповідно до частини третьої статті 380 Кодексу.

Відповідно до частини третьої статті 380 Кодексу тимчасове ввезення громадянами-резидентами транспортних засобів особистого користування, що класифікуються за товарними позиціями 8702, 8703, 8704 (загальною масою до 3,5 тонни), 8711 згідно з УКТ ЗЕД, і причепів до них товарної позиції 8716 згідно з УКТ ЗЕД дозволяється на строк до одного року під письмове зобов'язання про їх зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, після сплати всіх митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

Джерело: http://zib.com.ua/ru/122457-kakoy_por...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали