Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Яким буде агробізнес в Україні через 20 років?

20.10.2017

Є документальні свідчення того, що в кінці XIX століття Україна була №1 експортером зерна в світі. Це ще одне історичне підтвердження того, що українці мають особливий талант до аграрного справі. Більш того - ми знаємо, як бути успішними в аграрному бізнесі тоді, коли інші країни списують його з рахунків.

Україна сьогодні - №1 в світі по виробництву деяких видів аграрної продукції. Однак ми в десятці світових лідерів по сільгоспвиробництва в цілому. І що найважливіше, є невичерпні можливості для того, щоб підкорювати нові ринки.

Так, Україні дуже пощастило зі «стартовим капіталом». По-перше, у нас є родючі чорноземи і сприятливі погодно-кліматичні умови. А по-друге, українці традиційно обізнані в аграрному справі і хочуть їм займатися. Залишилося тільки одне - залучати інвестиції. І хоча АПК є однією з найбільш цікавих для інвесторів галузей, є проблеми, які надзвичайно стримують надходження коштів.

Топ-3 питань, які необхідно вирішити:

* Доступ аграріїв до дешевих довгих кредитів;

* Відкриття ринку землі;

* Сприятливі умови для ведення бізнесу (дерегуляція і боротьба з корупцією).

Але є ще одне надзвичайно важливе питання - державна політика в сфері АПК. Від того, яку стратегію зараз вибере держава, залежить і надходження інвестицій, і розподіл дотацій, і, нарешті, те, якою буде аграрна галузь України через 20-50 років.

Зараз дуже багато думок з цього приводу. Наприклад, в якості прикладу нам призводять фермерський уклад ЄС. Багато розмов про це. Багато популізму: «А давайте роздамо кожної сільської сім'ї по дві корови і 20 курей, і люди будуть жити, як в Європі!».

Є й інша точка зору - можливо, Україні слід використовувати досвід США, де середній розмір господарства становить близько 200 га? А може, варто створювати такі підприємства, як в Аргентині, Бразилії, Австралії, де компанії мають мільйони гектарів в обробці? Скажімо, саме таким шляхом зараз йде Китай, в якому створюються великі вертикально інтегровані підприємства.

Багато хто говорить про те, що Україні краще стимулювати створення підприємств середніх розмірів (до 2000 га) і кооперативів. Є також думка, що для держави більш ефективними є вертикально інтегровані потужні агрохолдинги. Єдина умова - держава повинна чітко стежити за тим, щоб не виникали монополії, які будуть зловживати своїм становищем.

Звичайно, для того, щоб вибрати правильний шлях, потрібно проаналізувати потенційні можливості дрібних, середніх і великих підприємств.

Кожен з цих суб'єктів господарювання може знайти своє місце на ринку. І завдання влади - створити однаково комфортні умови для їх розвитку. Очевидно, що маленькі господарства потребують найбільшої державної підтримки, дотацій. Середнім і великим компаніям потрібні зовсім інші форми держпідтримки.

Зараз Українська аграрна конфедерація робить детальний аналіз ефективності агропідприємств в залежності від того, якою діяльністю вони займаються і скільки землі мають в обробці. Аналізують, скільки фермерські господарства, середні і великі компанії створюють робочих місць в перерахунку на гектар, скільки платять податків, скільки вкладають коштів у соціальну сферу, їх ефективність з точки зору врожайності культур, продуктивності тварин.

Результати цього дослідження УАК представить 31 жовтня під час круглого столу «Аграрна Україна. Концепція світової першості »в рамках виставки« Агрокомплекс 2017 ». Учасниками круглого столу будуть фермери, топ-менеджери середніх і великих компаній, представники переробних підприємств, а також вчені, експерти міжнародних та вітчизняних галузевих організацій та представники Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Джерело: http://agroportal.ua/views/blogs/kaki...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
11.07.2025
Підстави та наслідки припинення громадянства України
Громадянство України може припинятися лише за визначеними законодавством підставами. Примусове набуття громадянами України, які проживають на ТОТ, громадянства росії, не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства. Громадянство України може припинятися лише за визначен...
11.07.2025
Перехід на чотириденний робочий тиждень можливий у мирні часи – Державна служба зайнятості
Поки що чотириденний робочий тиждень в Україні можливий у форматі локальних домовленостей. Говорити про перехід України на чотириденний робочий тиждень під час війни було б дивно. Українці – або у війську, або для війська. Ринок праці також перейшов на військові рейки, ухвалено спеціальний Зак...
10.07.2025
Мінагрополітики запускає проєкт HONOR: агрокооперація малих виробників
Взято курс на інтеграцію з європейським простором і Спільною аграрною політикою ЄС. Кооперативи – одна з перевірених європейських практик сталого розвитку сільських територій, яку ми прагнемо адаптувати до українських реалій. Більше за темою: Створення та реєстрація сільськогосподарськог...
Кращі матеріали