Які закони матимуть найбільше впливу на розвиток бізнесу в Україні
13.12.2017 122 0 0
Які закони мають безпосередній вплив на розвиток бізнесу в найближчій п'ятирічці і здатні підвищити обсяг надходжень до державного бюджету - в нашому рейтингу.
«Про фонд енергееффектівності» і «Про енергетичну ефективність будівель»
Перший документ розробляли в Кабінеті Міністрів, другий група народних депутатів.
Економічний ефект: енергоефективність - основа економічної безпеки. Зниження споживання ресурсів призводить до зменшення витрат держави на їх закупівлю.
Непрямий ефект: розробки інженерних рішень і старт-апів, які дозволять стежити за споживаними ресурсами всередині будівель і забезпечувати їх збереження.
З енергоефективністю Україна запізнилася мінімум на 10 років, але краще пізно, ніж ніколи.
Норми законопроектів на практиці означають, що будуть зменшуватися витрати на комунальні платежі за рахунок зниження споживання тепла і електроенергії. Обов'язкова енергетична сертифікація будівель повинна цьому сприяти. Всі вже введені в експлуатацію будівлі повинні будуть пройти аудит. Власники будівель, які вирішувати підвищити енергоефективність за свій рахунок, отримають підтримку з державної програми.
«Про житлово-комунальних послугах»
Розроблено групою народних депутатів
Економічний ефект: розвиток ринку комунальних послуг, кінець монополії ЖЕКів
Основних напрямів чекали з 2015 року і його назвали дійсно реформаторським в сфері ШКТ. Нарешті жителі багатоповерхівок зможуть впливати на надання якісних послуг за ринковою ціною, а не задовольнятися тим, що дають. Нагадаємо, що повноцінно норми законопроекту вступлять в дію в 2019 році. Є в документі і неприємні моменти для тих, хто любить не платити за надані комунальні послуги. Постачальник отримає право відключати боржника.
Але найприємніше в цьому документі те, що ми нарешті перестанемо бути залежні від изжившей себе жеківську структури. В даному законопроекті про житлово-комунальні послуги ми пропонуємо процедури, як жителі і споживачі будуть укладати договори на отримання всього комплексу послуг ЖКГ: на послуги з управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами, газу та електриці.
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального судочинства та інших осіб правоохоронними органами при провадження досудового розслідування»
Розроблено Кабінетом Міністрів
Економічний ефект: вільний розвиток ринків, підвищення інвестиційної привабливості бізнес-середовища
Цей документ назвали забороною на «маски-шоу», від яких так багато страждали бізнесу протягом останніх 2-х років.
Прийнятий закон передбачає обов'язкову відеофіксацію всіх слідчих дій і відео є невід'ємною частиною протоколу обшуку і передається до суду. Також звинувачення зобов'язана обгрунтовувати необхідність вилучення оригіналів документів і копій. Норми закону забороняють вилучення електронних інформаційних систем і устаткування (серверів) - від цього найбільше страждав ІТ сектор. Тепер фахівці звинувачення можуть робити копії необхідної інформації, без вилучення самого сервера.
«Про приватизацію державного майна»
Розроблено Кабінетом Міністрів
Економічний ефект: заплановано залучення 22,5 млрд грн від продажу держоб'єктів.
У 2018 році держава почне великий розпродаж - 900 державних підприємств будуть виставлені на продаж. У списку є й родзинки, такі як Одеський припортовий завод, Турбоатом і інші.
Не дивлячись на оптимістичний прогноз КабМіну, експерти говорять про те, що план з продажу вдасться виконати не більше ніж на 30%. Об'єкти будуть продаватися шляхом викупу та аукціону. Всі об'єкти будуть розділені на два типи: велика і мала приватизація, малі об'єкти зможуть продаватися на електронних торгах.
«Про електронні довірчі послуги»
Розроблено Кабінетом Міністрів
Економічний ефект: обсяг ринку мобільних фінансових послуг оцінюють в 5 млрд грн.
Непрямий ефект: розвиток старт-апів і мобільних додатків для мобільних фінансових послуг, відкриття ринку для інвесторів.
За цей документ у стінах ВРУ йшов справжній бій. Можливо, з першого погляду буде не зовсім зрозуміло, чому так раділи його прийняття, але довгостроковий економічний ефект прийнятих норм буде відчуватися кілька років. Формально закон можна розділити на дві частини: державна політика в сфері електронних послуг (єдине вікно, центри адмінпослуг в особистому кабінеті в інтернеті і т.д.) і електронного цифрового підпису. Друга частина - це розвиток послуг на базі електронної ідентифікації BankID, MobilD - а це вже транскордонні сервіси.
Електронні цифрові підписи в принципі стирають всі географічні кордони для ведення бізнесу та вирішення особистих завдань: договору на навчання, покупка / продаж нерухомості. Все, що вимагало вашого особистої присутності, тепер може вирішиться за допомогою ЕЦП. А що стосується BankID і MobilD, то це безмежні можливості для інноваційного бізнесу. Ми подали знак миру, що готові працювати цивілізовано в цифровому просторі.
Джерело: http://ekonomika.eizvestia.com/
Коментарі до матеріалу