Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Які українські продукти потраплять на світовий ринок у 2017 році

05.12.2016

Українські продукти харчової промисловості вже давно потрапили в закордонні меню. За даними Нацбанку, в січні-жовтні 2016 року сальдо зведеного платіжного балансу було позитивним і склало близько $1 млрд. В жовтні плюс багато в чому забезпечив традиційне зростання експорту зернових, насамперед кукурудзи, а також збільшення вивозу цукру, завдяки виходу на нові ринки збуту.

Поки частка готових харчових продуктів у загальному обсязі експорту невисока. За даними Ради з питань експорту продовольства (UFEB), в 2013 році загальний обсяг поставок за кордон м'яса, молочних продуктів, цукру і кондитерських виробів становив усього 2% від загального експорту, а у 2015 році — 4%.

За 2013-2015 рр. стабільно приростали лише обсяги експорту м'яса і субпродуктів (+32%). Всі інші категорії скорочувалися. Найбільше (у 2,5 рази) впав експорт шоколаду.

Головні причини — заборона ввезення нашої продукції в Росію та її транзиту через територію РФ в країни Азії, а також падіння цін на світових ринках, втрата Криму та частини Донбасу.

Але вже в 2016 році картина почала змінюватися. Перш за все, завдяки дії угоди про Асоціацію з ЄС, а також інтенсивному пошуку нових ринків збуту.

Наприклад, якщо в 2013-2015 роках експорт цукру впав на 7%, то за 9 місяців поточного року він зріс на 45% до аналогічного періоду минулого року.

За даними UFEB, в цьому році 3% експорту цукру пішло в нові для нас країни: Бенін, Джібуті, ПАР, а частка поставок на азіатські ринки (у тому числі Шрі-Ланку і М'янми) зросла з торішніх 10% до 41%.

Крім того, після п'ятивідсоткового падіння за три роки мінімальне зростання (в 1%) продемонстрували продажу кондитерських виробів з цукру. Втрату російського ринку українські кондитери компенсують поставками в Польщу, Румунію, Литву, а також в Ірак, Монголію і Китай.

Дії асоціації»Укркондпром» можуть слугувати взірцем щодо виходу на нові ринки.

Українські кондвироби з вмістом екзотичних горіхів більше 20% вже представлені в Європі. В цьому році туди продано товару на $3 млн. Зараз країни Перської затоки дуже зацікавлені в нашій кондитерці. Ми підрахували, що щорічно цей ринок може приносити $15-20 млн.

Все, що потрібно — розробити сертифікат, який потрібен для експорту в ці країни. Це обіцяють зробити в 2017 році.

Куди і що везти

У найближчі роки платоспроможний попит в Україні буде рости повільно, тому експорт залишається єдиним драйвером нарощування виробництва.

У Мінагропроді ставлять перед собою три завдання:

   диверсифікувати товарну структуру експорту;

   відкрити нові ринки збуту;

   розширити коло підприємств, які могли б експортувати свою продукцію.

Найбільш перспективні напрямки з точки зору швидкого збільшення експорту — це Китай, Індія, Японія і Південна Корея. Останні два — це високоприбуткові ринки, але вихід на них ще важче, ніж в ЄС специфічних вимог. Наприклад, вимоги щодо курячим яйцям в Японії не мають аналогів у світі. Дивляться, щоб не завезли хвороб, а у випадку з яйцями для інкубаторів — вимагають сертифікувати кожну партію продукції. Та й при поставках іншої їжі в країну висхідного сонця доведеться стежити за якісними характеристиками продукції, зокрема, екологічною чистотою, дозуванням компонентів, вмістом поживних речовин

Крім того, як відзначають експерти UFEB, треба враховувати світові тенденції у споживанні різних харчових продуктів. Наприклад, в кондитерці потрібно постійно дивувати споживача новими смаками і поєднаннями. Спостерігається тенденція до споживання виробів з меншим вмістом цукру, зростає попит на натуральні інгредієнти і збагачені вітамінами продукти.

Нарешті, споживачам пропонують більш зрозумілі етикетки на товарах. Тобто, замість індексу Е330 пишуть знайоме «лимонна кислота».

Крім споживчих переваг і релігійних традицій (халяль або кашрут) на наш експорт впливає і эпиозоотическая ситуація в Україні. Наприклад, Білорусь 28 листопада заборонила ввезення живих свиней, свинини і продуктів її переробки з Черкаської та Рівненської областей через виявлення там вірусу африканської чуми свиней (АЧС).

З цієї причини експорт свинини і продуктів з неї обвалився в цьому році в 12 разів. При цьому експорт яловичини за 10 місяців 2016 року зріс на 5% порівняно з тим же періодом 2015-го, а вивіз м'яса птиці підскочив одразу на 46%.

Джерело: http://ubr.ua/

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали