Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Які товари в 2016 році найчастіше купували українці в Інтернеті

19.12.2016

Швидко ростуть продажі таких товарів як продукти харчування та напої, інструменти, товари для хобі (в основному рукоділля), книги, товари для краси і здоров'я.

Ринок електронної комерції товарів і послуг (e-commerce) в Україні зріс на 50% — до 39 млрд грн. Такі дані надає група компаній EVO (Prom.ua, Bigl.ua, Crafta.ua, Kabanchik.ua, Goodini.ua). Не менш радісні прогнози у компанії і на наступний рік. За їх даними, в 2017 році ринок e-commerce зросте на 30% і досягне 50 млрд грн.

У цьому році середній чек при покупці в мережі зріс на 7% і склав 885 грн. Кількість замовлень продовжує зростати рекордними темпами — 61% в рік. «Тут наступна динаміка: активний ріст замовлень спостерігається з листопада і по сьогоднішній день. На грудень кількість замовлень досягла 1,76 млн».

Що стосується групи компаній EVO, то їх частка на ринку становить 22%.

Що купували українці в 2016 році?

Товарообіг на платформі Prom.ua у 2016 році склав 8,2 млрд грн, що на 82% більше, ніж у минулому році. При цьому середній чек склав 924 грн.

Лідируючої групою товарів, яку купували на Prom.ua, стала «взуття, одяг і аксесуари». Цих товарів було куплено на 3,4 млн грн. Другий за популярністю стала категорією «дім і сад» — продажі склали 1,3 млн грн. Трійку лідерів замикають товари для краси та здоров'я» — 1,1 млн грн.

У той же час, за даними Prom.ua швидко зростають продажу таких товарів як продукти харчування та напої, інструменти, товари для хобі (в основному рукоділля), книги, товари для краси і здоров'я. Це означає, що незабаром істотно зросте попит саме на товари в цих категоріях.

Запущений у лютому маркетплейс Bigl.ua щомісяця відвідують 4,7 млн інтернет-користувачів. Що цікаво, Bigl.ua — самий патріотичний маркетплейс EVO. Протягом року ми стежили за кількістю продаваних товарів українського виробництва — восени їх було майже 50%, що суттєво більше, ніж на інших прощадках.

На першому місці по продажах знаходяться жіночі сукні — продано 9,25 тис. штук, причому кожне друге — українського виробництва. На другому місці по продажах знаходяться чохли для телефонів — 8,98 тис. штук.

 

На платформі Crafta.ua, яка спеціалізується на продажу хенд-мейд товарів, було представлено 38 тис. виробів ручної роботи, а колекціонери виставили на продаж майже 1,5 млн лотів.

Всього в 2016 році українці купили товарів на суму майже 7 млн грн, що свідчить про любов українців до унікальних речей»,— розповідають у компанії. Нагадаємо, що в жовтні на маркетплейс Crafta.ua в розділ «Колекції і раритети» перемістили всіх продавців антикваріату з маркетплейса Aukro.іа.

Якщо подивитися на покупки українців більш детально, то видно, що підвищеним попитом користувалися аксесуари, прикраси, одяг і взуття ручної роботи.

Що стосується надання послуг, то за даними маркетплейса Kabanchik.ua видно, що в Україні все більше людей хочуть працювати на себе. Тільки в 2016 році українці виконали замовлень на 26 млн грн, що в 2,5 рази більше, ніж роком раніше. Кількість замовлень збільшилася на 140 тис.

Підробляли українці в наступних категоріях: будівництво, домашній майстер, кур'єрські послуги та фріланс. Середній чек за одне завдання склав — 720 грн, а найдорожче коштувало 50 тис..

Джерело: http://hyser.com.ua/economics/146646-...

Коментарі до матеріалу
Всього коментарів 1
Відсортовано:
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
02.05.2025
З 1 травня можна отримати в електронній формі дозвіл на імпорт критично важливих для фронту товарів
Більше за темою: Нестача імпортного товару: як відобразити в обліку? З 1 травня 2025 року в Україні запроваджується електронна форма видачі дозволів на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання. Це стало можливим у межах експериментального проекту в сфері державного екс...
01.05.2025
Україна успішно пройшла скринінг ЄС за розділом «Підприємництво та промислова політика»
У Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розд. 20 «Підприємництво та промислова політика».  Зустріч онлайн відкрила голова Делегації та головний переговірник Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євро...
30.04.2025
Спрощено правила для розвитку приватного газовидобутку
Уряд ухвалив важливе рішення для прискорення вітчизняного газовидобутку. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 29 квітня.  «Приватним підприємствам нафтогазовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії...
Кращі матеріали