Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Які фінансові зміни очікують українців у 2019 році

08.01.2019


У 2019 році громадян України очікують зміни в їх доходах і витратах. Які це нововведення і як вони відобразяться на фінансовому становищі українців.

З січня цього року рахунки за електроенергію будуть розділені на абонплату і рахунки за спожиту електрику. Будуть ліквідовані обласні енергетичні компанії (обленерго), їх обов'язки з надання послуг споживачам виконуватимуть компанії, які займаються поставками електроенергії і оператори систем розподілу. При цьому, нові договори споживачам електрики не потрібні, оскільки вони переводяться на нову систему за споживання. Також стартував новий перерахунок пенсій для пенсіонерів у віці від 65 років і мають великий трудовий стаж (35 років-для чоловіків і 30 років-для жінок). Для тих, хто вперше буде оформляти документи на отримання пільг, або задумається про отримання субсидії, в цьому році стартує монетизація пільг і субсидій. Крім того, підвищиться мінімальна зарплата - вона становитиме 4173 гривень.

У лютому українцям обіцяють спростити роботу з іноземними банками, дозволити отримувати зарплату у валюті і навіть розплачуватися валютними картами на території України.

У березні цього року очікується підвищення пенсій до 40% в порівнянні з минулим роком, а в квітні підвищення цін на квитки залізничного транспорту (на 12%).

Крім того, в травні на 18% зросте ціна на газ, а за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ будуть нараховуватися штрафи у вигляді пені, її розмір буде залежати від кількості днів прострочення. Також українці зможуть вимагати відшкодування коштів за неякісні житлово-комунальні послуги.

Уже в червні цього року збираються ліквідувати слабкі банки.

З липня 2019 року підніметься прожитковий мінімум: його розмір складе тепер близько 1936 гривень, тоді як в 2018 році він становив 1853 гривні. При цьому, для дітей до 6 років він виросте до 1699 гривень (замість 1629), для дітей від 6 до 18 років - до 2118 гривень (замість 2027), для працездатних громадян -до 2007 гривень (замість 1918), а для непрацездатних осіб - до 1564 гривень (замість 1497). Також знизиться вартість безмитних посилок з-за кордону до 100 євро, а більшість медпослуг в поліклініках стануть платними для тих, хто прийде без направлення від лікаря.

У серпні почнуть функціонувати пункти обміну валют в поштових відділеннях.

У жовтні знову очікується підвищення ціни на газ. Однак, якою вона буде - ще невідомо. Знову підвищать ціни на пасажирські залізничні перевезення, знову на 12%.

У листопаді кожен клієнт банку отримає індивідуальний номер міжнародного зразка - IBAN. Процес буде проходити з квітня по жовтень.

У грудні знову підніметься прожитковий мінімум до позначки в 2027 гривень. У порівнянні з липнем діти до 6 років отримуватимуть на 80 гривень більше (2027 гривень), діти від 6 до 18 років - на 100 гривень більше (2218 гривень), працездатні громадяни - на 95 гривень більше (2102 гривні). А ось непрацездатні громадяни отримуватимуть на 74 гривні більше в порівнянні з липнем (1638 гривень).

https://opentv.media/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
03.07.2025
Уряд розширив перелік товарів, які підлягатимуть локалізації під час публічних закупівель
Уряд розширив перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель. Уряд розширив перелік товарів переробної промисловості, які підлягатимуть вимозі щодо мінімального ступеня локалізації під час публічних закупівель. Рі...
03.07.2025
Працівник вимагає запровадити дистанційну роботу: дії роботодавця
У разі запровадження дистанційної роботи працівник самостійно визначає робоче місце та несе відповідальність за забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на ньому. Більше за темою: Направлення у відрядження працівника-дистанційника Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може праці...
03.07.2025
Е-повідомлення про помилкову сплату платежів: роз’яснення ДПС
З метою підвищення рівня інформування платників податків про суми помилково сплачених податкових платежів, єдиного внеску в Електронному кабінеті платника розроблено та впроваджено новий сервіс «Е-повідомлення». Більше за темою: Заблоковано помилково оформлену ПН: чи можна не подавати д...
Кращі матеріали