Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як повернути гроші, вкрадені з банківської картки?

23.10.2017

Останнім часом почастішали випадки пропажі коштів з банківських платіжних карток. Що робити в таких випадках?

Що робити, якщо вкрали картку?

Після виявлення факту втрати банківської карти або появи підозри, що по вашому рахунку були проведені платежі, які ви не робили, негайно повідомте про це в банк.

Як правило, це можна зробити, зателефонувавши на телефон гарячої лінії банку, через систему онлайн обслуговування в мережі Інтернет або особисто відвідавши відділення банку. Більш конкретно способи оповіщення банківські установи прописують в договорах. Зверніть увагу! До моменту повідомлення користувачем банку ризик від збитку здійснення операцій і відповідальність несе користувач. А з моменту повідомлення банку ризик збитків від здійснення операцій несе вже банк.

Що повинен зробити банк?

Банк, який випустив банківську карту, отримавши повідомлення або заяву про втрату банківської карти або про платежі, яких власник картки не виконував, зобов'язаний: ідентифікувати користувача, зафіксувати обставини ситуації, зафіксувати дату, час і хвилини його звернення.

При цьому банк зобов'язаний негайно призупинити дії операцій з використанням банківської карти стороною. Залишок коштів на рахунку за дорученням власника рахунку перераховується на інші рахунки або видається готівкою.

Який термін розгляду банком заяви або повідомлення?

Банк зобов'язаний розглядати заяви або повідомлення, що стосуються використання банківської карти або незавершеного переказу, ініційованого з його допомогою в термін, встановлений договором.

Однак цей термін не може перевищувати строку, передбаченого законом для розгляду звернень скарг громадян.

При цьому банк повинен надати потерпілому клієнту можливість отримувати інформацію про хід розгляду заяви чи повідомлення і повинен повідомляти в письмовій формі про результати розгляду.

Який термін повернення коштів на рахунок?

Банк повинен встановити ініціатора і правомірність переказу коштів. Поки ця процедура не буде проведена, банк має право не повертати на рахунок неналежного платника суму попередньо списаного неналежного переказу. У той же час, слід зазначити, що всі ці процедури не можуть займати більше 90 календарних днів.

У разі встановлення неналежного переказу банк зобов'язаний перерахувати на рахунок постраждалого клієнта відповідну суму грошей за рахунок власних коштів.

Крім того, банк повинен сплатити пеню в розмірі 0,1 відсотка суми переказу за кожний день, починаючи з дня переведення до дня повернення відповідної суми на рахунок.

Чи можна оскаржити рішення про відмову повертати кошти?

У разі відмови банку повертати кошти на рахунок платника, потерпілий має право звернутися до суду за місцем знаходження банку в порядку цивільного судочинства.

Вартість подачі позовної заяви майнового характеру - 1% від суми позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Джерело: http://04849.com.ua/

Коментарі до матеріалу
Всього коментарів 1
Відсортовано:
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
02.05.2025
З 1 травня можна отримати в електронній формі дозвіл на імпорт критично важливих для фронту товарів
Більше за темою: Нестача імпортного товару: як відобразити в обліку? З 1 травня 2025 року в Україні запроваджується електронна форма видачі дозволів на імпорт товарів військового призначення та подвійного використання. Це стало можливим у межах експериментального проекту в сфері державного екс...
01.05.2025
Україна успішно пройшла скринінг ЄС за розділом «Підприємництво та промислова політика»
У Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розд. 20 «Підприємництво та промислова політика».  Зустріч онлайн відкрила голова Делегації та головний переговірник Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євро...
30.04.2025
Спрощено правила для розвитку приватного газовидобутку
Уряд ухвалив важливе рішення для прискорення вітчизняного газовидобутку. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 29 квітня.  «Приватним підприємствам нафтогазовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії...
Кращі матеріали
Центр сповіщень