Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як в Україні заробити на здачі квартири в оренду

Редакція

23.02.2017 454 0 0

На даний момент більшість варіантів на українському ринку оренди квартир в будинках старої споруди. Та й попит в основному орієнтований саме на них: зняти таку квартиру, як правило, обходиться дешевше, ніж просторі апартаменти в тільки що зведеному будинку.

Однак смаки і потреби у людей різні, і вистачає тих, хто готовий переплачувати за можливість жити в сучасній квартирі. Як, втім, і тих, хто намагається вибудувати свій маленький або не дуже бізнес на здаванні в оренду саме нового житла.

«ПРИБУТКОВИЙ» БІЗНЕС ЗАБУДОВНИКІВ. Зараз багато новобудов вводять в експлуатацію напівпорожніми. Начебто логіка залізна: побудував будинок, не можеш продати в ньому всі квартири — сдай їх в оренду! Це ж який-ніякий, але потік доходу, не зайвий у тій складній економічній ситуації, в якій опинилися наші забудовники. Але таку практику не назвеш поширеною. Воно й зрозуміло: будувати будинки — це один бізнес, а здавати в оренду — зовсім інший. Тут потрібні в штаті співробітники, інші люди, з іншими знаннями і навичками. Але, тим не менш, позитивні приклади вже є.

Ті, хто добре знайомий, що являє собою типове українське житло «від забудовника» — з голими стінами і цементною підлогою, — будуть приємно здивовані тим, в якому вигляді пропонуються ці квартири. Мало того, що з повним ремонтом (кахель і ламінат), так ще і пральна машина, холодильник, двоспальне ліжко, кухонні меблі. Біля будинку — відмінна інфраструктура: дитячі та спортивні майданчики, автостоянка з відеоспостереженням. До Окружної дороги — 1 км, до метро — 10-15 хв. на маршрутці. І при цьому за однокімнатну квартиру площею 37,8 кв. м просять 6500 грн в місяць плюс «комуналка», яка, до речі, може бути менше звичайної за рахунок автономного опалення та підігріву води.

В УПРАВЛІННЯ. «Наш забудовник практикує принцип «прибуткових будинків». Тобто людина, що купила квартиру в нашому комплексі, може здати її до управління нашою керуючої компанії. Керуюча компанія займається пошуком орендарів і обслуговуванням квартир. При цьому власник отримує гарантований дохід від здачі в оренду. Чистий річний дохід після виплати витрат на утримання та податків становить близько 5-8% річних від вартості цих апартаментів. Процентна ставка зафіксована в договорі, який укладається терміном на рік». В описаній схемі є один нюанс: мова йде не про українського забудовника.

Таку «дохідну квартиру» ви можете купити, в даному випадку, в Болгарії. Але взагалі ця практика широко поширена в усьому світі. Прибуткові будинки — бізнес, дуже популярний в Європі. Наприклад, у Франції орендне житло становить 40% усього житлового фонду, в США — 45%. В Україні, на жаль, на сьогоднішній день таких пропозицій немає. Якщо вже бути зовсім точними, то пара таких сміливих забудовників в Києві знайшлася: відповідні будинки повинні були бути побудовані в минулому році, але поки будівництво затяглося.

ПРИВАТНИКИ. Так що найпоширеніший спосіб вилучення «орендних» грошей з новобудов — це коли людина купує квартиру на перспективу, вкладаючи вільні гроші, і здає її постояльцям самостійно. Здебільшого це квартири невеликого метражу, за бажанням замовника можуть бути з ремонтом». Квартири з ремонтом користуються високим попитом, особливо у тих, хто купує їх для здачі в оренду.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали