Як в Україні зменшити рахунки за опалення і не платити за сусіда
21.02.2017 839 0 0
У багатьох в Україні виникає питання, кожен раз, коли ми отримуємо квитанції з космічними цифрами за опалення, як можна зменшити рахунки або взагалі не платити за тепло?
Як відключитися від опалення
Зараз популярний жарт, що найпростіший спосіб економити на опаленні — це на всю зиму поїхати в теплі країни. Сміх сміхом, але у деяких виникає бажання відключити квартиру від опалення і встановити в ній буржуйку або взагалі виїхати в село, де є пічка на дровах. Можна відключити квартиру від тепла і не платити за опалення?
Енергетики кажуть, що самостійно відключитися від тепла неможливо. Справа в тому, що, згідно з постановою Кабінету міністрів, яка регулює це питання, від центрального опалення може відключитися тільки весь будинок, а не окрему квартиру або окреме приміщення будинку. Пояснюють це тим, що внутрішні стіни будинків не теплоізольовані, і холодне приміщення будуть гріти свої теплом сусіди.
Іншими словами, від центрального опалення можна відмовитися лише всім будинком, а для цього потрібно позитивне рішення всіх власників квартир.
Чи можна поміняти вертикальну систему опалення на горизонтальну
Зараз у багатьох багатоквартирних будинках встановлюють лічильники тепла. Правда, загальнобудинковий лічильник не завжди дозволяє заощаджувати. Адже він рахує теплоспоживання всього багатоквартирного будинку. А мешканці є різні — одні утеплили свої квартири, замінили вікна на енергозберігаючі, стежать за тим, щоб двері в під'їзд була закрита, а інші, навпаки, відкривають вікна навстіж і їдуть у відпустку.
Однак переважна більшість старих багатоквартирних будинків обладнані так званою вертикальною розводкою опалення, коли теплоносій подається послідовно квартири одного стояка. У цьому випадку, як кажуть енергетики, складно порахувати кількість тепла, відданого однією батареєю, плюс потрібно було б ставити лічильник на кожну батарею, тобто для трикімнатної квартири потрібно мінімум чотири лічильника. Але це в теорії. На практиці обленерго відмовляються ставити прилади обліку в будинках з вертикальною розводкою. А вимагають, щоб опалення в будинку було переобладнано з вертикальної розводки на систему з горизонтальною розводкою. А це мало того що обходиться досить істотну суму (близько 50-100 тисяч грн. на під'їзд), але і вимагає згоди всіх мешканців.
Як встановити індивідуальний лічильник
Якщо вам пощастило і у вас в будинку горизонтальна система опалення, то ви можете встановити індивідуальні лічильники тепла.
Як розповіли нам в «Київенерго«, для початку потрібно узгодити з ЖЕКом місце встановлення квартирного вузла обліку. Потім звернутися до ліцензованої проектної чи проектно-монтажної організації для розробки проекту обладнання квартирного вузла обліку. Потім йти в центр обслуговування постачальника енергії, які протягом тижня будуть розглядати проект, потім надішлють спеціаліста і проведуть обстеження місця установки лічильника.
Так ця процедура виглядає на папері, насправді ж у більшості нових будинків в під'їздах висять оголошення «Теплолічильник під ключ!». Компанії готові вам встановити лічильник і взяти всі необхідні погодження на себе.
Правда, не думайте, що після встановлення квартирного лічильника можна буде закрити батареї і зовсім не платити за тепло. Опалення місць загального користування — коридорів, холів, горищ, технічних приміщень та ліфтових шахт розкидається на всіх мешканців будинку. І якщо в під'їзді буде вибито скло, то за тепловтрати заплатять всі мешканці будинку.
Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу