Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як в Україні довіряють політичним, військовим і громадським діячам у лютому 2024 року: опитування

16.02.2024 18 0 0

В Україні продовжує знижуватися частка тих, хто вважає, що справи розвиваються в правильному напрямку, та порівняно з груднем 2023 року зараз уперше більше тих, хто вважає напрямок справ неправильним. Так, у грудні 2023 року 54 % вважали напрямок справ правильним, а зараз показник знизився до 44 %. Натомість з 32 % у грудні 2023 року до 46 % у лютому 2024 року стало більше тих, хто вважає напрямок справ неправильним. 

Графік 1. На вашу думку, справи в Україні розвиваються у неправильному чи правильному напрямку? 

1 из 1

Більш критично налаштовані мешканці Заходу України, де 55 % вважають напрямок справ неправильним, проти 35 %, які вважають його правильним. В інших регіонах трохи більше тих, хто вважає напрямок справ правильним. 

Графік 2. Напрямок справ в регіональному вимірі 

1 из 1

Довіра політичним, військовим і громадським діячам 

Графік 3. Наскільки Ви довіряєте чи не довіряєте наступним українським публічним діячам? Якщо Ви не знаєте його чи її, так і скажіть. 

Упорядковано за балансом довіри-недовіри (різниця між % тих, хто довіряє, і % тих, хто не довіряє) 

1 из 1

Графік 4. Динаміка довіри В. Зеленському протягом лютого 2022 року (до вторгнення) – лютого 2024 року

1 из 1

Період між груднем 2023 року та лютим 2024 року, тобто два місяці, був насиченим подіями, проте, вочевидь, найбільш резонансною була відставка В. Залужного. Результати опитування не дають можливості говорити про конкретні причини зростання чи зниження довіри, але ми можемо припустити, що має місце спільний вплив відставки В. Залужного, яка накладалася на досить важкий період – складна ситуація на фронті, невизначена позиція ключових союзників України (особливо – США), продовження корупційних скандалів. Разом із цим треба врахувати, що опитування відбувалося у дуже «гарячий» період, тому говорити про кристалізацію певного ставлення можна буде трохи пізніше, коли емоції всіх учасників охолонуть. 

Наразі на тлі цих подій відносно найбільших втрат у довірі зазнав В. Зеленський, проте більшість українців продовжують йому довіряти. Треба розуміти, що можна дискутувати про правильність чи хибність його рішення, але збереження керованості та легітимності державних інституцій є важливим для продовження ефективної боротьби з ворогом. 

КМІС 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали