Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як в Євросоюзі скористатися кредиткою під час відпочинку: що потрібно знати

Редакція

12.06.2017 107 0 0

Практично всі, що знадобиться українцям для подорожі по Євросоюзу без віз - біометричний паспорт, страховка, квитки і платіжна карта. Нововведення набирає чинності вже завтра, 11 червня. Було з'ясовано, скільки потрібно грошей для подорожі в ЄС і як користуватися кредитною карткою за кордоном.

Скільки брати з собою грошей

Один із критеріїв, за якими міграційна служба будь-якої країни впускає туристів - їх платоспроможність. При цьому кожна країна сама визначає, скільки грошей вистачить туристу. Наприклад, в Хорватії на один день потрібно не менше 100 євро, в Чехії і Португалії - 40 євро, а в Латвії - всього 18 євро.

Підтвердити платоспроможність допоможе банківська картка міжнародної платіжної системи. Європейці вже давно вважають за краще готівці банківські карти: правоохоронці на кордоні не тільки перераховують банкноти, а й перевіряють банківський рахунок «гостя».

Для цього, розповідає директор туристичної мережі Олег Кулик, правоохоронець може попросити туриста разом підійти до банкомату або банківського терміналу і перевірити рахунок. Ще один варіант - зателефонувати в банк і перевірити стан рахунку по телефону.

Також радять брати з собою банкноти невеликим номіналом - здачі у продавця сувенірів з 500 євро може не виявитися.

Багато українців, відзначають банкіри, до сих пір не знають, що за кордоном розплачуватися за покупки можна навіть своєї зарплатною карткою.

Оплатити покупку за кордоном можна будь-якою картою, навіть зарплатної. Але, перед поїздкою, обов'язково попередьте про це банк. Хоча в ПУМБ, наприклад, в новому інтернет-банкінгу змінити геоліміти можна самостійно.

У ст. 6 Шенгенського кодексу про кордони також сказано: право на в'їзд мають туристи, які «можуть обґрунтувати мету і умови запланованого перебування і мають достатньо коштів для існування як на період запланованого перебування, так і для повернення в країну походження або транзиту до третьої країни, право на в'їзд в яку у них гарантовано є; або у них є можливість законно отримати такі кошти ».

Це означає, що прикордонник може попросити пояснити, з якою метою ви приїхали в країну, як будете повертатися, де будете жити. «Іноді можуть попросити підтвердити документально свої слова», - пояснює юрист.

Також радять заздалегідь купити квиток назад і забронювати номер в готелі (або отримати запрошення від громадянина країни), в такому випадку у правоохоронців не буде приводів «зіпсувати» відпустку.

Що може підтвердити фінансову спроможність:

1. Банківська картка з достатньою кількістю коштів на рахунку

2. Готівка

3. Заброньований і оплачений номер у готелі і квитки

4. Гарантії від того, хто запросив в країну

При цьому варто враховувати, якщо розплачуватися гривневою карткою в закордонних магазинах - відбудеться автоматична безготівкова конвертація. Гривню конвертують, наприклад, в євро за курсом, який буде актуальним на цей день. Більшість банків за таку конвертацію стягують комісію - 1%.

Наприклад, згідно з офіційним курсом, 100 євро можна купити за 2949,6 гривні. Якщо купити щось на цю суму гривневою карткою з комісією за конвертацію в 1%, з карти списується 2979 гривень (2949,6 за саму покупку і майже 30 гривень за конвертацію). Є і спеціальні карти для мандрівників, при користуванні якими комісія за конвертацію не знімається, наприклад - кредитка SoloМандрі від ПУМБ.

Також варто враховувати, що в Україні діє обмеження на покупку валюти, яка стосується і оплати покупок гривневою карткою за кордоном. Витратити можна суму, еквівалентну не більше 150 тисячам гривень. А знімати з валютної карти можна суму еквівалентну 250 тисячам гривень в день.

Існують обмеження і для мандрівників, які планують брати на відпочинок готівку. Так, без декларування можна провести 10 тисяч євро (в еквіваленті). Якщо грошей більше, потрібно заповнити декларацію і показати довідку про те, що гроші були зняті з банківського рахунку протягом попередніх 30 днів.

Детальніше: http://hyser.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали