Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як зменшити рахунки за газ після введення абонплати

03.04.2017

Споживач буде регулярно платити за виділену потужність приєднання до газотранспортної системи.

У рамках реформування газового ринку України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) продовжує розмежовувати ціну на природний газ для споживачів за складовими. Зокрема, 28 березня 2017 року комісія зменшила ціну газу на 13% (розмір плати за розподіл), замість цього НКРЕКП ввела абонплату — плату за потужність приєднання до мережі.

У чому протиріччя і як платити за газ менше?

Що знову затіяла комісія?

В Україні не перший рік йде реформа ринку газу. Українці відчули її, коли ціну блакитного палива для населення поступово підвищували, поки не прив'язали до німецького газового хабу і встановили кінцеву ціну для споживачів на рівні 6800 грн за 1 тис. куб. м.

Раніше в цю суму входило все: безпосередньо сама вартість газу, його транспортування від німецького хаба до конкретного українського дому (магістральними та розподільними мережами), націнка постачальнику ПДВ та державі. Але всі нюанси, пов'язані з кінцевими одержувачами грошей, для рядового споживача проходили непомітно — він платив свої 6,8 грн за куб. м або оформляв субсидію і платив менше.

Зараз НКРЕКП розділила оплату за транспортування та плату за газ як товар. Робиться це для того, щоб продовжити реформування ринку газу і запустити можливість вибору постачальника газу. З квітня 2017 року ціна газу як товару зменшиться до 6000 грн за 1 тис. куб. м.

Якщо до 2015 року облгази і продавали газ, і доставляли його споживачам, то зі вступом в силу закону про ринок газу, їх зобов'язали розділити свої компанії на збутові та транспортуючі. Нинішнє нововведення від комісії встановлює джерело доходу для розподільчих організацій — незалежно від обсягів споживання.

Мабуть це має позбавити облгази від вічного спокуси «домалювати» зайві кубометри газу споживачам без лічильників. З іншого боку, коли абонплата залежить від потужності приєднання, споживач нарешті зацікавиться в установці лічильника — саме того типу, який відповідає його споживання. А інакше сплачуватиме за надлишкові невикористані потужності.

Навіщо щось хімічити в платіжках за газ

Останні три роки українці посилено скорочують споживання: спочатку в масштабах країни зіграла свою роль проблема Донбасу і Криму. Але промисловість, населення і теплокомуненерго продовжують скорочують споживання приблизно на 20% в рік, навіть після 2014 року.

Там, де не спрацювала соціальна реклама, спрацювала ціна. І це прекрасна новина для нашої незалежності — в 2016 році, наприклад, Україні вдалося обійтися без прямих закупівель у російського «Газпрому».

Але при цьому в газотранспортній системі виникає профіт потужностей, за утримання яких споживачі платять нерівномірно (у тому числі — через фактор сезонності).

Ліквідувати цю проблему повинна абонплата.

Споживач буде регулярно платити за виділену потужність приєднання до газотранспортної системи.

Чим більше приладів використовується, тим більша потужність приєднання, вище типорозмір лічильника, і відповідно — вище щомісячна абонплата.

Так що ідея НКРЕКП вписується в стратегію усвідомленого скорочення споживання природного газу.

Платимо за доступ до послуги

У середньому зростає в 4-8 раз для власників газової плити (в тому числі залежить від наявності лічильника) і в 1,8-3,8 рази для власників газового котла (залежить від типорозміру лічильника і рівня споживання).

У споживачів, які використовують газ лише для приготування їжі, в основному яких немає лічильників зовсім, або стоять мінімального типорозміру — G1,6. При місячному споживанні близько 17 куб. м (середнє значення по Україні в 2015 році) для абонентів з лічильником G1.6 плата в середньому зросте в 3 рази.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/economics/181707-...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
01.07.2025
Кількість ризикових платників ПДВ за травень 2025 року: аналітика ДПС
Більше за темою: Коди податкової інформації для включення до складу ризикових платників ПДВ: що змінилось з 05.03.2025? Бібліотека Баланс № 12 «Резерви: формування, облік, оптимізація та податкові ризики» У травні кількість платників ПДВ в Україні збільшилась на 118 і станом на 01.06.2...
28.06.2025
Які послуги Дії можуть використовувати компанії
Цифровізація – це стандарт, за яким уже працюють бізнес і установи. Паспорт – без сканів. Підпис – без ручки. Дані – без ручного введення.  Цифрові сервіси Дії вже інтегрували понад 25 000 бізнесів та установ. Вони ідентифікують клієнтів, підписують документи онлайн, пе...
27.06.2025
Особливості звільнення документів від легалізації та апостилювання
Звільнення офіційних документів від вимоги легалізації чи іншого додаткового посвідчення (апостиля) на підставі відповідних положень міжнародних договорів України не скасовує вимоги щодо надання засвідченого перекладу документа на офіційну мову держави, на території якої документ пред’являєтьс...
Кращі матеріали